| katana22 a întrebat:

Imi place de un baiat si sunt cu el in clasa. In ultimul timp...ma rog, de la inceputul anului se cam baga in seama cand sunt prin preajma! Anul trecut a recunoscut el ca placea pe 2 fete, dintre care eu. Dar anul asta... mi-a cerut nr. de telefon dar a zis ca acum are aproape toate nr. de telefon. Cand vorbim prin mesaje imi trimite emoticoane de genul : happywinking laughing big grin. Jucam un joc online impreuna si acolo vorbim. Ce sa cred din toate astea? Ii place lui sa se dea mare sau ma place si el?

6 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Eu, sincera sa fiu, cred ca e o relatie de coleg-colega...nu vad sa ti fi dat motive sa crezi ca te-ar placea, acum depinde si cum se comporta cu celelalte colege.
Daca el arsimti ceva pentru tine cred ca ti ar spune sau macar ti-ar da de inteles.
Nu cred ca niste emticoane gen happywinking laughing big grin sunt vreo dovada de iubire ci cred ca astea :* :X

| neutrino a răspuns:

Nici una, nici cealalta, lui ii place inca sa se joace.

| MskDesign a răspuns:

Mai astepta putin.Cred ca aceasta situatie inca mai trebuie studiata.Cateva emoticoane si un joc online, nu cred ca este destul pentru a crede asa ceva. Poate va face el un pas si, astfel, vei intelege mai bine.

| ElenaSA a răspuns:

Te simpatizeaza-daca iti da atentie, ti-a cerut numarul de telefon, jucati online. Daca este mai mult trebuie sa incerci sa afli.

| katana22 explică:

Bine...trebuie sa adaug ca nu prea vorbeste cu fetele si ca din cate il stiu eu, e serios! faza cu emoticoanele: hello! daca imi punea :* nici nu mai intrebam! Nu aveti logica! Nu toti dar cativa...

| katana22 explică:

Si da, emoticoanele alea nu arata ca m-ar place, darwinking nu arata ca se da mare, zic si eu asa! ca sa intelegi ca nu am pus chestia cu emoticoanele degeaba! si oricum, din cauza ce eram mai retrasa in clasele primare, colegii ma cred ca sunt mai "timida" si "sensibila"! Am fost, dar nu mai sunt! Dar asta nu conteaza! Un motiv pentru care eu sunt considerata fata cuminte din clasa! Dar poti sa tragi si tu concluzia! Si 3! Eu am pus intrebarea asta pentru ca mi s-a intamplat in iarna asta sa mi se para ca un baiat ma place, sa-i zic ca il plac, sa imi zica ca si el ma place si totul sa se termine cu o injuratura din partea lui, pentru un nimic! Ca sa aflu dupa ca el tot trimitea unei colege mesaje ca vrea sa se impace si sa fie iar impreuna! Acum intelegeti?