| andrada a întrebat:

Imi place de un coleg cu care ma intelegeam f bine anul' trecut trecut dar acum nici nu ma mai baga in seama. Adc cand sunt numa eu cu el glumim, radem etc dar cand el e cu prietenii lui face mereu misto de mine crying El in general nu face misto de nm dar cand e cu prietenii lui si eu ii salut sau ceva prietenul lui zice " da bine hai du-te ca avem treaba" si atunci el nu mai zice nm si pleaca cu gasca lui. As vrea sa ma inteleg iarasi la fel de bine cu el dar... plz ceva sfaturi

Răspuns Câştigător
| FreshGirl a răspuns:

Hmmm... se intampla la multe fete. Mi se pare mie sau iti place putin de el? Daca este asa, iti propun sa gasesti altul deoarece te-o lasat balta ca sa fie "cool" si nu merita atentia. Daca iti place ca amic, e ciudata schimbarea sa. E posibil ca gasca lui sa nu te placa si sa-i fii zis asta iar el na nu vrea sa fie "uncool" sau vrea sa para tare in fata prietenilor lui. Eu ti-as propune sa discuti cu el despre asta cand sunteti singuri si sa-i spui de ce s-a departat de tine. Daca iti raspunde in doi peri, mai bine termino cu el si cautati alti prieteni. Daca nu raspunde deloc, e clar ca el te apreciaza ca amica, dar vrea doar sa devina popular ranindu-te pe tine in fata tuturor sad.

Deci cum am zis, vorbeste cu el, clarifica lucrurile, si daca tot nu merge, lasa-l in pace si vezi-ti de treaba ta (poate se intoarce el la tine).