| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata si nu stiu ce sa fac, la fata asta tin mai mult decat va imaginati voi.
Ideea este ca nu stiu cum sa ii zic ca o plac, merg ocazional pe la ea, mai vorbim pe mes...dar foarte rar.

-Sa incepem cu inceputu...am cunoscut'o printr'un prieten (cel mai bun preiten) ea fiind colega de clasa cu el,
am fost de 2 ori la ea, dupa care i-am zis prietenului meu-colegul ei de clasa sa imi dea id ei ca e dreaguta,
el a intrebat-o daca poate sa imi dea idu ea a zis 'sigur ca da' am vorbit cu ea am nr ei de telefon,
si cand iesim in oras cu bicicletele mereu trecem pe la,
este foarte draguta happy ii place sa ma tachineze laughing da cu nuiele in mine dupa aia zice ca ii pare foarte rau
si are o privire atat de frumoasa cand se uita la mine eu unu ma topesc
Ideea este ca nu stiu cum sa ii zic ca o plac imi este frica ca sa nu o indepartez sa nu mai vorbeasca cu mine...
Poate si ei ii place de mine, poate nu

Poate imi dati o idee ce sa ii zic cand ma intalnesc data viitoare, ca nu vreau sa ii zic pe mess sau prin telefon
vreau sa ii zic asa frumos in fata

6 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Spune-i fara frica cea ce simti

| Wotan a răspuns:

Spune-i prietenului tau sa-ti faca legatura cu ea...preferabil seara/intuneric cand poti ascunde timiditatea. daca prietenul tau ii spune ce simti tu pentru ea si ea sa zicem ca te place putin. tot ce trebuie sa faci e sa te plimbi putin de mana cu ea apoi cand ajungi intr-un loc sigur, s-o saruti...

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Pai, stii, nu risti, nu castigi. Ar fi mai bine sa-i spui pentru ca din cate imi dau eu seama te place si ea.Nu cred trebuie sa folosesti cuvinte "sofisticate". Daca ea te place cu siguranta totul va fi special.Fa fii bine :*

| SimonaQs a răspuns:

Deci incepem cu inceputul din cate am inteles eu din ce ai zis u se vede ca te place nu stiu cat de mult dar te place oricum daca te duci pe la ea si vb cu ea la tel pe mess inseamna ca aveti o rel de prietenie destul de stransa poti sa-i zici cand te duci pe la ea sau cand va vedeti ca ii placi si cred ca o sa fie uimita si sigur nu o vei indeparta mai mult iti zic euwinking

| Bittersweett a răspuns:

Este foarte bine ca placi o fata in felul acesta, adica pentru privirea si felul ei de a fi. Avand in vedere faptul ca te tachineaza si toate celelalte, eu cred ca si dansa te place. Eu iti propun sa nu mai pierzi vremea, sa nu fie prea tarziu si apoi sa te intrebi" cum ar fi fost daca?". Modul in care sa ii spui depinde de firea voastra si de felul in care discuti de obicei cu ea, ii poti spune" poti evni te rog, am sa iti spun ceva interesant". si ii spui tot ce simti pentru ea, adaugand faptul ca daca ea nu simte acelasi lucru, este ok caci te bucura si prietenia ei,,, Multa bafta si sa nu iti fie teama!

| Dafuqq a răspuns:

Zici ca se uita la tine insistent,bun!
Sper ca tu faci acelasi lucru,sper ca nu te uiti in balcoanele ei >_>
Asa deci daca ai numarul ei,poti sa o suni, sa o intrebi daca vrea sa iasa in oras cu tine, daca nu vrea, ti-ai pierdut timp.
Daca zice ca are treaba, merita sa-i mai dai o sansa.

Cele mai importante reguli pentru baieti:
- cand esti la o intalnire cu o fata uitate in ochii ei
- vorbeste deschis
- spune-i tot ce ai pe suflet (in afara de lucrurile alea aberante gen, vai sa vezi imi iesea media 3 la mate dar profa mia incheiat 5, sau sa fii cine nu esti)
- nu dai prea multa atentie oamenilor din jur
- o faci sa se simta minunata
- nu stai intr-un loc penibil ( intr-o scara de bloc sau mai stiu eu ce). Du-o intr-un parc, la o terasa!
Prima intalnire:
- suc, tigari ( daca e cazul)
A doua intalnire:
- pizza
A treia intalnire:
- complimente multe
A patra intalnire:
- o combini ( vii cu un trandafir la ea sau o floare care ii place mult mult, o cuprinzi, apoi, la urma o saruti pe gura ca in filme smug Dar nu cu limba! laughing