| doarflavi a întrebat:

Imi place mult de o fata si ei de mine, dar prietenului meu cel mai bun ii place de ea. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nici macar nu trebuia sa intrebi. Daca fetei repective ii place de tine, poti vorbi foarte frumos cu prietenul tau si sa-i spui acest aspect. Spune-i ca de data asta nu se poate ¨imparti¨ in 2 si ti-ai dori o relatie serioasa cu fata asta.Sunt milioane de fete pe langa voi, sunt sigur ca nu va strica prietenia voastra din cauza la o fata, nu?
Prietenul la nevoie se cunoaste.

| BuBuLyNa a răspuns:

Atunci eu zic sa va incercati norocul si daca fata alege sa fie cu tine norocu tau daca nu asta e daca il alege pe el, dar daca vrei sa te aleaga pe tine bag-o in seama cunoastetiva mai bine inainte sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine! Bafta, si daca nu o sa te accepte sa stii nu e ultima mai sunt si alte fete in lumea asta pe care le poti avea si le poti iubi! kiss

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

Pai daca intr-adevar iti este prieten iti va intelege situatia eu daca as fi in locul tau as analiza care din noi a fost prima care a plkut o pers si apoi restul...

Asa zic si eu pentru tine acum e doar o ideethinking

adeca daca intr-adevar ti la prietenul tau si el e primul care a plkut aceasta fata dai lui sansa sunt atatea fete pe loomea asta...

iar daca tu esti primul prietenul va intelege si iti va lasa cale libera

acum depinde si de voi 2big hug nu merita sa strikti o prietenie f buna pentru o fata parerea mea...

ponem tot raul in fata daca in nici un fel nu rzolvi problema cu prietenul si daca o placi asa mult atunci razboibig grin

sau lasa'ti fata sa aleaga

oricum qqm am spus mai sus nu are rost sa te certi cu prietenul tau deoarece fata poate nici macar nu va place asa ca fiti atentibig hug pup

| ionoion a răspuns:

Discutati voi doi, daca el zice ca nu poate trai fara ea, las-o.
Nu merita sa-ti strici prietenia pentru atat. Daca nu, dati cu banu.

| madalykuka a răspuns:

Stii ce,,,, iti spun sincer,, las-o
nu da niciodata un prieten pentru o fatawinking
nu merita iubirile sunt ff trekatoare la o varsta dar prietenia poate sa tina si o viattawinking
las-o in kolo de fata,,, da spune-i prietenului tau sa faceti un pacat nici el sa nu se kombine ca eawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cu ea, daca o lasi tu ti-o ia el si nu ar fi foarte placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat ceva de genul acesta(fata respectiva avusese o relatie cu un prieten) si a fost o faza dupa care imi zice prietenu ca daca nu vreau sa mai vorbesc cu el, intelege. Si l-am intrebat "de ce sa nu mai vorbim? ai obligat-o tu sa zica nu? a fost alegerea ei, ce legatura are asta cu tine?" si va dati seama ca inca mai vorbesc cu el si suntem prieteni ca inainte ( asta s-a intamplat in generala, eram in aceeasi clasa, iar acum suntem in clase diferite la acelasi liceu)

| doarflavi explică:

Multumes pentru raspunsuri:*