| CristinaSMaria a întrebat:

Imi place mult de tot de un baiat si am aflat de la colega lui care mi este prietena ca lui ii plac fetele pana in 1, 57 si pana in 35 de kg. Proasta de mine bine-nteles ca s-a pus sa slabeasca ca sa ma placa dar am realizat ca nu e bine. Eu am 1, 70 si 55 de kg, datorita oaselor, nu ca am burta sau ceva si kg mele sunt destul de bune. El culmea, e inalt are 1, 80 si ceva si la sport cand il cantarisem (ca avem in aceeasi zi sportul la aceeasi ora cu el suntem amandoi a 11-a) si-mi amintesc ca avea 70 de kg si cv sau ma rog. Ce sa fac sa ma placa? Imi place mult de tot de el, ma inteleg bine cu el, dar imi bate rau inima pentru el si nu mai suport sa-mi incarc creierul cu chipul lui crying 2 nopti la rand l-am visat. Plus ca la caracter ne potrivim, la melodii, am facut 18 ani amandoi el fiind mai mare ca mine cu 3 zile. Pe 2 ziua lui a fost si ziua mea este astazi! Dar se pare ca problema e aici inaltimea si kg straight face Ajutati-ma va rog! Funda. :*

4 răspunsuri:
| Adelina1998B a răspuns:

Inteleg ca iti place mult de el dar. ar trebui sa te gandesti ca persoana de langa tine ar trebui sa te placa exact asa cum esti tu, nu trebuie sa te schimbi ca sa il surprinzi... poate ca si lui ii place de tine doar ca ii este frica sa faca vreun pas deoarece s-ar putea ca tu sa nu simti nimic si atunci s-ar simtii aiurea si poate ar pierde prietenia cu tine. Nu a dat niciun semn ca ii place de tine? gen idk, sa te cheme undeva, sau cand vorbiti nu da de inteles ca ar vrea sa aiba grija de tine or something? cel mai bun sfat pe care ti l-as putea da ar fi sa mai astepti putin iar daca nu face nimic spune-i tu, ca-ti place de el. macar iti incerci norocul. Multa bafta iti doresc :*

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa zic. Cand o persoane te place te accepta asa cum esti. Tu nu ai cum sa ajungi la 35 de kg (ai fi anorexica) si nu ai nici o sansa sa ajungi la 1.57. Vorbeste cu el pe tema aceasta. Poate a fost doar o gluma. Ma repet, cand cineva e indragostit de tine, ii place de tine asa cum esti, chiar daca tu ai 1.50 sau 1.80, sau esti grasuta sau slabuta ori titoasa si curoasa. Toate astea nu conteaza pentru aceasta persoana. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lui ala ii plac scheletii? Cred ca are fantezii tare ciudate. Daca unu zice ca el ca ii place "pana in pana in " e clar ca nu o sa fii mereu asa si iti va da papucii cu prima ocazie. Cauta unu cu capul pe umeri nu un hahaler cu pretentii de vedeta

| Bibble a răspuns:

Daca nu te place asa cum esti atunci nu te merita