| DoriB20 a întrebat:

Imi place mult de un baiat,el mi-a zis ca ma iubeste chiar, dar eu nu ii dau un raspuns pentru ca nu vreau o relatie cu el.Am o relatie deja si nu vreau ca actualul sa se simta tradat.Ce sa-i spun baiatului?(celui de care imi place)

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Hai sa-l numim pe baiatul de care-ti place mult : Alex
Iar pe actualul tau iubit : Andrei.
Ideea e urmatoarea... Tu esti intr-o relatie cu Andrei dar tie iti place de Alex. Dar... totusi vrei sa-l refuzi pe Alex doar ca sa nu-l ranesti pe Andrei. Crede-ma ca nu are rost sa stai langa cineva, sa te gandesti la altcineva (Alex) si sa te prefaci ca-l iubesti pe Andrei doar ca sa nu-l pui intr-o dispozitie proasta. Pe scurt. sfatul meu este sa-l lasi pe Andrei si sa incepi o relatie cu Alex. Dar te rog eu. mare grija inainte sa incepi o relatie cu el. Adica, sper ca nu esti genul de fata care schimba iubitii ca pe sosete -_- Gen. incearca sa nu se intample aceeasi poveste si cu Andrei ca sincer. nu merita sa sufere el din cauza ta.

| Iralove2002 a răspuns:

Pai daca iti place de el de ce sa nu ii oferi o sansa?
dar daca nu vrei sa fii cu el spune cama asa---Scuze, esti chiar dragut, dar, nu ma pot vedea cu tine pentru ca il plac pe altcineva.----. apoi pleaca si lasa-l singur(are nevoie sa stea sa se gandeasca)

dar daca iti place de el ofera-i o sansa, cunoaste-l mai bine, poate e altfel decat il crezi!
--BAFTA!

| GreenVoid a răspuns:

Ii lasi pe amandoi. Tipul cu care esti nu merita sa stea cu cineva care "ii place mult un baiat" si baiatului pe care il placi mult nu.i meriti atentia pentru ca nu esti in stare sa depui efortul macar de a fii sincera cu el ca sa nu mai zic sa iti lasi actualul pentru el.

| T0T a răspuns:

Dacă îți place de el înseamnă că degeaba ai relația cu actualul. Te desparți de actualul și îi spui că vreți să fiți împreună. Desigur nu e așa ușor de făcut precum de spus dar dacă chiar îl placi ar trebui s-o faci mai ales că e o relație complet inutilă dacă ai ajuns să placi alt băiat.

| Pizzaislife a răspuns:

Poti sa i spui ca deja ai o relatie si nu poti sa o termini doar pentru el.