| Denudeny a întrebat:

Imi poate spune cineva cum sa ma racoresc pe caldura asta? Moorrr de cald...nu mai pot, stau doar in casa... ce as putea sa fac pentru a ma racorii, si cu ce mi-as putea cupa timpul? Funda

7 răspunsuri:
| yloveyou1 a răspuns:

Deschide geamul, si du-te sa-ti faci un dus fierbinte, dupa cand iesi te vei simti mai racorita. Incearca doar sa nu te agiti prea mult. Uita-te la tv sau culca-te sau citeste ceva.

| ShadowGhost a răspuns:

Hey.Ai ventilator sau aer conditionat? Pentru inceput dai drumul(nu la amandoua, e suficient unul) si citeste o cartehappysau uitate la un film.Dar sa stai in camera cu aparatul respectiv, fie ca e ventilator(care nu are cam nici o sansa pe arsita asta) sau aer conditionat(care este ideal).Il pui la 23-24 de grade, si te relaxezi, mancand inghetata si citind, uitandu-te la un film sau ce vrei tu sa facilaughing. Sunt recomandate dusurile dese cu apa calduta, si evita sa iesi din casa. Poate pe la un 18 ar fi mai indicat.Si nu uita de stranduuurihappybig grin

| Denudeny explică (pentru ShadowGhost):

Fac dus de vreoo...5 ori pe zi...

| komadechips01 a răspuns:

Dacă n-ai piscină, vizitează o prietenă cu piscină. E mai amuzant așa.
Du-te la ștrand
Adună-ți prietenele și stropiți-vă cu gălețile, sticlele și furtunul.
Mănâncă înghețată.
Fă-ți limonadă.
Mergi cu bicicleta.
Fă-ți un leagăn în curte, la umbră.
Stai la umbra unui copac și ascultă muzică.
Stai la calculator, în casă...
Fă cuburi de suc înghețat ( la fel ca și cuburile normale, doar cu suc )
Desenează!
Încearcă frizuri noi!
Consumă multe lichide.
Gata, nu mai am idei. Totuși, succes.

| Inger0Cazut a răspuns:

Fa un curs de vara de caiac canoe de exemplu acolo stai toata ziua pe apa in caiac. Si daca te rastorni, cazi si te uzi.

| LoraLinx a răspuns:

Pai cu multe dusuri. Prima oara dai pe tine cu apa rece ( daca rezisti ) iar apoi cu apa calda si nu te mai sterge pe corp. La mine functioneaza

| MariaMaria1234 a răspuns:

Sa mergi la strand, sau pur si simplu sa mergi la iarba verde si poti lua sticle cu apa sa te uzi cu prietenii. Poti sa dai drumu la ventilator si sa bei ceva recewinking