| loveanddreams a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva repede cum decurge Balul Bobocilor?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste elevi din clasele a 11a sau a 12a se ocupa de organizari. Cauta un local, club unde sa se tina balul, eventual daca vor sa aduca o formatie, se ocupa de invitatii etc. Fac un calcul si stabilesc o suma de participare. Deci toti elevii care vor participa vor plati o suma de bani (de obicei se invarte in jurul 20RON). Pot veni elevi din toate clasele, dar numai pentru boboci se vor organiza deferite probe si concururi (cei care organizeaza se ocupa si de asta), iar la sfarsit se aleg miss si mr.
Distractie placuta!