| flavius01 a întrebat:

Imi puteti da va rog un sfat? Ce parere aveti, ma pricep la scris? Am tot incercat sa scriu diferite "opere", dar nu prea am ajuns cu niciuna pana la capat. Am postat online cateva, dar avand in vedere lipsa de voturi si comentarii, incep sa cred ca poate nu am talent la asta. Voi ce credeti? Uitati aici un link cu ceea ce am scris: http://www.wattpad.com/7819969-chipul-razbunarii Astept o parere sincera! Multumesc!

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Tu chiar ai talent! Acum, probabil ca te astepti la un succes rapid, dar lucrurile nu stau tocmai asa. Ok, sunt de acord ca nici nu trebuie sa astepti perioada post-mortem, mai ales ca la ora actuala exista multe mijloace de a face ca informatia sa circule cu o viteza mai mare decat acum 50 de ani, dar putina rabdar tot va trebui sa ai.
Eu zic sa profiti de orice mijloc prin care sa-ti faci cunoscute scrierile, si sa participi la orice evenimente prin care ai putea sa te faci cunoscut, respectiv concursuri, cercuri literare, simpozioane, etc.
Bineinteles, ca in tot acest timp vei incerca sa iti perfectionezi stilul, si sa-ti imbogatesti vocabularul prin multa lectura.
Eu chiar am incredere in tine.
Iti urez bafta multa, ca talent ai!

| ayosmdk a răspuns:

Multi scriitori au inceput la fel ca tine... Putini admiratori. Deznadejdea ii cuprindea pe zi ce trece.
Oricum poate ca oamenii nu cauta ei specila aceste "opere"
Posteaza-le intr-un loc mai accesibil ( pe facebook de ex)

Mie imi place foarte mult cum scrii.
Te sfatuiesc sa continui
A mai fost o fata pe TPU care scria absolut superb. Am inceput sa citesc cu (,) curiozitate toate capitolele dar apoi a renuntat, probabil din lipsa vizitatorilor pe blogul ei. Am fost foarte dezamagita.
Promit ca te urmaresc... Dar continua sa scrii happy