| GeorgianaVlc12 a întrebat:

Imi puteti spune cand se colinda. Exemplu:
20 decembrie colindul (numele)
Multumesc. Ofer funda raspunsului cel mai corect. :* :* :*

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Pe 24 cu buna dimineata, tot pe 24 dar seara cu dom dom, pe 25 cu steaua si pe 1 cu sorcova.
Daca esti din alta regiune probabil mai sunt si alte colinde, dar in Bucuresti asa se merge (cel putin asa merg euhee hee)

| GeorgianaVlc12 explică (pentru Carmen100):

Poti sa imi spui la sorcova si steaua daca se colinda dimineata si seara. Sunt din Constanta

| Carmen100 a răspuns (pentru GeorgianaVlc12):

Pai cu steaua te duci dimineata, dar ai grija la ce oa ca nu toti oamenii sunt trzi sau daca mergi prea tarziu te cearta. Pe la ora 8-9-10-11 maxim e bine. Cu sorcova gandeste'te pana la ce ora stau oamenii de revelion. Asa ca pe la ora 9-10-11-12 happy

3 răspunsuri:
| 1999dia a răspuns:

Cred ca dupa 20 sincer. in orice caz cat mai aproape de craciun! nu stiu.nu am mai colindat de 4 ani