| dariana_1562 a întrebat:

Imi puteti spune ceva despre bloodi mary si candyman?
(raspunsuri scurte)
Dau funda+multe voturi

Răspuns Câştigător
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti
bloody mary aici http://www.youtube.com/watch?v=NAwOS7jAJP0

2 răspunsuri:
| ViseMaicăVise a răspuns:

Despre Bloody Mary se spune ca ar fi fost o fata foarte bolnava (sunt mai multe variante, dar asta e cea mai raspandita) si cum tatal ei, doctor fiind, n-a gasit niciun leac si a ingropat-o, crezand ca e moarta, dar i-a legat un clopotel de mana daca este in viata sa-i semnaleze. Mama ei nu era de acord si a incercat din rasputeri sa stea treaza, iar tatal s-a imbatat de suparare. Fiindca cei doi n-au auzit sunetul clopotelului, Mary a incercat sa iasa din sicriu, de aceea avand mainile pline de sange.

Candyman era un sclav ce traia în secolul 18. Din ordinul unui mosier, acesta a fost batut pana si-a dat duhul deoarece fiica lui s-a indragostit de el. Atunci a jurat ca se va razbuna pe toti descendenţii acelei familii si pe toti cei care refuza sa creada in existenta lui.

Pentru a-i invoca (nu te sfatuiesc sa faci asta) trebuie sa zici de 3 ori "Bloody Mary" sau de 5 ori "Candyman" in fata unei oglinzi, la miezul noptii si cica-ti apare in oglinda (ori Mary, ori Candy) si te omoara

| dariana_1562 explică:

Scuze miaunica trebuia sa iti dau tie funda dar am fost mai proasta ca nu ti-am dat tie funda ci lu fcsb merci miaunica papa