| alma200033 a întrebat:

Imi puteti spune cum este la liceu, adica e la fel ca in gimnaziu?
Trebuie sa inveti mult?

2 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

La liceu cei avea mai mult de învățat, dar te vei axa (probabil) pe 3-4 materii importante și restul nu te vor interesa pentru ca nu se mai iau în considerare notele ca la gimnaziu, din care se face media pentru nota de la examen.

| raMLesS a răspuns:

Cred ca te referi la scoala generala, gimnaziul este scoala primara, adica clasele 1-4.
Eu unul cand am fost la liceu, n-am vazut diferenta dintre el si generala.
Singura chestie este ca esti la o alta scoala, ai alti profesori si colegi noi... in rest nimic, esti doar mai matur cu vreo 3 luni de cand ai terminta clasa 8-a happy
Si da, in liceu ai putin mai mult de invatat dar nu e mare lucru.