| denysuka16 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa scap de frica de intuneric va rog plizz... funda big grin aaaaaa

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Pai,pentru inceput, incearca sa stai departe de tot ce tine de horror.
Incearca sa te gandesti ca nu are ce sa ti se intample, tu iti controlezi creierul, nu el pe tine.
Daca nu functioneaza, mergi la un psiholog.

9 răspunsuri:
| Elenuca3567 a răspuns:

Cumpara-ti niste stelute care lumineaza in intuneric sau o veioza micuta care sa lumineze un colt al camerei. happy

| untu a răspuns:

Du-te in fiecare duminica sau sarbatoare la biserica si vorbeste cu un preot si sa spui ce problema ai( frica de intuneric) si o sa va cheme la incheierea slujbei de Sfanta Liturghie,imediat dupa predica,sa veniti acolo la usa unde preotii primesc sfintele daruri(prescuri, acatiste, lumanarii), sa stai in genunchi si spuneti rugaciunea, preotul se va dezbraca de vesmintele preotesti si le pune pe tine rostind rugaciuni de dezlegare si apoi se va citi molifta Sfantului Vasile pentru dezlegarea pacatelor si alte trebuinte! Pe fratele meu l-a ajutat foarte mult ca l-a vindecat de hidrofobie(frica de apa)! Iti garantez asta! Doamne ajuta si insanatosire grabnica! Dumnezeu sa te ajute!

| xXGaByxD a răspuns:

Poti sa scapi mergand unde este foarte intuneric si te cam ifioara

| ccnv a răspuns:

Asta m-a ajutat pe mine...
http://3.bp.blogspot.com/......4h6q5k.png

| untu a răspuns (pentru ccnv):

Nu merge cu asa ceva! Se va speria mai rau, mai grav si nu mai poate dormi noaptea!

| pastru009 a răspuns (pentru ccnv):

As putea sa jur ca as gasi o masca mai bunalaughing

| Avaa01 a răspuns:

Stai in pat relaxat si nu te gandi la nimic.

| Daly_Jessica_1997 a răspuns:

Evident esti ca si mine... Fa la fel ca mine te confrunti cu frica tu insusi iti sugerezi in tine ca tie frica de intuneric dar de fapt realizezi ca nu-i adevarat. E doar o fobia atata tot de care vei scapa stand tot mai mult in intuneric. Sper sa ma intelegi sisaiti treaca baftaaa :*

| Catty2013 a răspuns:

Aprinzi lumina.Simplu!