| Bianca_9620 a întrebat:

Imi puteti spune si mie mai multe despre droguri si daca stiti sa imi spuneti cateva droguri cu efecte [ adica ce patim daca luam ] va rog ca vreau sa stiu mai multe :S
Dau funda

Răspuns Câştigător
| maryy a răspuns:

Morfina

Clasa: Opiacee (euforice)

Efecte Anxietate Miscari involuntare ale globului ocular
Frisoane Constipatie Pupile micsorate Crampe Stare depresiva si iritata Mancarimi Diaree
Ameteala Iritatii Imposibilitatea de a urina
Amorteala Rigiditate musculara Vise
Stare exagerata de bine Crize de lesin Gura uscata
Transpiratie Retentie de apa Inrosire a fetei
Sedare Carcei si crampe Crize
Voma Tremur Sentiment de plutire
Stare de rau Miscari musculare neecordonate Halucinatii
Agitatie Stare de slabiciune Dureri de cap
Reactii alergice Dureri abdominale Presiune crescuta/scazuta a sangelui
Pierdere a apetitului Gandire deviata Insomnie
Dureri usoare de cap Lezari accidentaleCodeina

Clasa: Opiacee (euforice)

Efecte Alterarea perceptiei durerii in maduva spinarii si in creier. Afecteaza de asemenea si raspunsurile emotionale la durere. Au de asemenea si efecte stimulatoare deoarece blocheaza transmitatorii neuro-inhibitori. Efecte pe termen lung: sangerari stomacale vatamarea rinichiului si ficatului, "mancarimi", constipatie, greata, mahmureala, pupile micsorate, vedere neclara, slabirea vederii nocturne si de a conduce un autovehicul, incetinirea ritmului cardiac, dezorientare, convulsii, halucinatii, depresii, probleme sexuale, agitatie, tremur, crize. Efecte Extazul(15-30 minute) este urmat de o depresie profunda, de irascibilitate, agitatie, oboseala mentala si de o mare dorinta pentru o alta doza.
Efecte pe termen scurt: dilatarea pupilelor, ii curge nasul, este energic, euforic, sigur de sine si nu are pofta de mancare, cresterea temperaturii corpului, a ritmului cardiac si a presiunii arteriale, epilepsie, anxietate, amnezii, acte de violenta, instabilitate, panica, senzatia de persecutie; imediat dupa doza, dureri de cap de circa o ora, tremuraturi, senzatie de cald/rece; cateva zile de depresie.
Efecte pe termen lung: hepatita A, B sau C, paranoia, infarct cerebral sau miocardic, dureri abdominale, comportament agre- siv, halucinatii (care pot provoaca acte de automutilare, suicid, omor), dependenta psihica (COCAINA)Efecte asemanatoare cu cele ale adrenalinei: energie, euforie, dilatarea pupilelor, atentie, siguranta.

Efecte pe termen scurt: acnee severa, nervozitate, uneori paranoia sau agresivitate, cresterea pulsului si a presiunii sangvine, migrene. Efecte pe termen lung: ulcer, afectiuni ale vaselor sangvine, psihoza, malnutritie din cauza lipsei apetitului, stop cardiac. Poate afecta eficienta pilulelor contraceptive.(AMFETAMINA)Efecte pe termen scurt: indivizii devin mai energici, mai rapizi, mai încrezători, mai puternici.
Efecte pe termen lung: insomnie, piederea poftei de mâncare, greţuri, vomă, diaree, creşterea temperaturii, infecţii şi ulceraţii ale pielii care rezultă din sgâncilirea bubiţelor imaginare, stare paranoică, depresie, iritabilitate, anxietate, teamă nejustificată, creşterea tensiunii arteriale determinată de constricţia vaselor sanguine, care poate determina dureri de cap, dureri de piept, ritm cardiac neregulat, accidente cerebrale, vătămarea ireversibilă a celulelor creierului cauzată de distrugerea micilor vase care irigă creierul, la femeile însărcinate determină naşteri premature, dezlipirea placenteişi naşterea unor copii subponderali, probleme neuropsihiatrice, letargie. (METAMFETAMINE)Efecte pe termen scurt: efecte similare cu betia - ameteala, relaxare sau agitatie, pierderea inhibitiilor, dezorientare, capacitate scazuta de articulare a cuvintelor, tremur slab, puls accelerat, acuitate vizuala scazuta. Barbituricele combinate cu alcool sau alte medicamente pot cauza coma sau moartea.
Efecte pe termen lung: dependenta, afectiuni hepatice, pulmonare, cardiace, renale, irascibilitate; abuzul poate provoca convulsii, iar supradoza - moartea.(BARBITURICE). Sper ca te-am ajutat si evita-le.Nu te vor ajuta cu nimic in viata.Sunt sigura de asta pentru ca stiu ce inseamna.

7 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Ce drujba satanei sunt drogurile fara efecte? Ca vreau si eu niste porcarii d-alea sa le vand la scoala sa-mi scot bani de femei.day dreaming
Drogurile iti dau euforie prin ameteala.Heroina se administreaza prin vena, restul le tragi pe nas cum ar fi cocaina.Si hai sa facem liniute si sa tragem pe nas porcarii fara efectee!

| NoChanceForUs a răspuns:

Power Diesel suna misto, vreau si eu.laughing

| NoChanceForUs a răspuns:

Stiu stiu, ca doar jointurile nu le bagi in vena.laughing Sau cautati pe youtube "how to make crack" laughing

| AuDCul0ri a răspuns:

Daca te referi la etnobotanice...Ai o stare de ameteala, ti se fac ochii rosi, parca esti in desenerolling on the floor, razi din orice... daca vrei si cateva exemple:afghan,sah mat,jazz,ninja,katana, bonzai, power diesel, sunt multe!

| AuDCul0ri a răspuns:

Power app drogurile nu sunt doar de tras pe nas si injectatlaughing poti sa si fumezi de exemplu ce ziceai ca iti place power dieselhappy

| Panda a răspuns:

Pai efecte depinde ce droguri... Legalele daca fumezi sunt unele bune dar nu mult. Prafurile de la spice creeaza dependenta daca consumi in cantitati mari.De la fumat razi din orice te simti bine dupa aia daca ai fumat mult te poate durea un pic capu si efectu dureaza maxim o ora si vezi ca o sa ai ochii rosii. De la prafuri energine si nu prea o sa poti sa dormi. Deci nu iti recomand prafuri.