| Claudia_3811 a întrebat:

Imi puteti spune unde sa intru sa vad despre ce este vorba in new moon( mai pe larg, si cum se termina? se impaca bella nu edward)? mersi mult

4 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Nu mai bine astepti sa apara filmul si ai sa vezi acolo tot ce se intampla? happy
E cam naspa sa stii dinainte ce se intampla.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

* Bella isi serbeaza ziua de nastere impreuna cu familia lui Edward si intr-un moment de neatentie se taie intr-o hartie. Mirosul sangelui ei va fi prea greu de suportat pentru Japer Hale (Jackson Rathbone) si acesta o ataca. In timp ce o salveaza Edward o raneste accidental si isi da seama ca Bella nu mai este in siguranta alaturi de el si familia Cullen.

* El ia decizia de a se muta departe de ea, si ii cere la plecare sa promita ca nu se va pune niciodata in pericol. Devastata de faptul ca l-a pierdut, Bella incepe o prietenie cu Jacob Black (Taylor Lautner).

* Ca urmarea a unei neintelegeri Edward crede ca Bella s-a sinucis si vrea sa faca si el acelasi lucru. De aceea calatoreste in Italia pentru a-si provoca adversari (the Volturi) sa-l omoare. Sora sa Alice (Ashley Greene) ii afla planul si o avertizeaza pe Bella stiind ca aceasta este suingura care l-ar face sa se opreasca. Incep o cursa contra cronometru fiind constiente ca, daca nu vor ajunge la timp sa-l salveze viata lor va fi in pericol.

ACESTA AR FI REZUMATUL CELOR CE SE VOR INTAMPLA!

| zeeeeeex a răspuns:

Raman impreuna dar mai ai de vazut inca 2 parti dupa New Moon... cam in 2012 o sa stii exact... ca in 2010 apare partea a III a... Sau daca vrei citesti cartile si afli mai repede si mai detaliat.