| L6B a întrebat:

Imi spune-ti si mie citeva definitii frumoase despre viata!?happy

Răspuns Câştigător
| AnnePlatt a răspuns:

Viaţa este o piesă de teatru destul de bună, cu actul al treilea scris destul de prost.
Viaţa este o tragedie atunci când e privită în prim-plan şi o comedie când o priveşti în plan larg.
Viaţa este un trandafir la care fiecare petală este o iluzie, iar fiecare spin o realitate.
Viaţa este o lungă noapte, al cărei vis se transformă adesea în vedenie.
O combinaţie secretă
Din părţi mai bune şi mai rele,
Un scurt răgaz pe o planetă,
În zborul omului spre stele.
Viaţa este o bibliotecă aparţinând unui autor. Are câteva cărţi scrise de el însuşi, dar cele mai multe dintre ele au fost scrise pentru el.
Viaţa este un borcan de sticlă, cu un strat subţire de miere înăuntru.
Viaţa este un muzeu cu oameni de ceară care fug speriaţi de umbre, topindu-se.
Viaţa este un vis, dar a visa nu înseamnă a trăi.
Sper ca te-am ajutat!
XoXo!
Arii

1 răspuns:
| NatureSelf a răspuns:

Viata este un drum lung, sau scurt spre moarte.
Viata iti poate oferi sanse multe, ratate.
Viata este prima t.a.r.f.a care m-a facut sa plang.
Viata iti mai da si cate o palma, te ridica, si te coboara