| anaanitaa a întrebat:

Imi spuneti si mi e niste melodi mai triste (manele, pop.)winking daw fundawinking

8 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Adi minune pe sistem se ştie manele fără număr de la anitalove97 pentru toţi de pe TPU si de pe tot internetul fără număr fără număr rolling on the floor.

| anaanitaa explică (pentru Thunderstruck):

Auzii omule daca ti e iti place rokul ala nebun. si mi e manelele n-ai motiv sa te iei de mine. mai multa lumea din Romania asculta manele decat rokul ala nebunwinking

| Thunderstruck a răspuns (pentru anaanitaa):

Mie nu-mi place numai rock-ul acela "nebun",imi place si rock-ul clasic,un stil foarte frumos, care te linisteste, si pe de alta parte iti da si o anumita stare toata ziua in functie de melodiile/albumele/trupele ascultate in acea zi. Apropo am observat la multi manelisti si faptul ca nu prea stiu sa scrie.Nu-i de mirare ca un procent foarte mare dintre romani sunt analfabeti sau semianalfabeti.Si cu privire la argumentul invocat de tine,cel cu privire la faptul ca mai multi oameni asculta manele decat "rokul ala nebun" este FOARTE ADEVARAT,iti dau dreptate,deoarece majoritatea romanilor sunt cum am zis mai sus (analfabeti sau semianalfabeti) si habar nu au ce muzica e aia,daca iei au crescut pe salam,puya sau justin biber.
E pur si simplu trist sa vezi cum toti copii din ziua de azi zic ca "rokul e nebun" si ca manele power.Ia intreaba pe un american,fetita mamii,daca a auzit de guta sau salam,si dupa intreaba daca a auzit de AC/DC, Led Zeppelin, Guns N Roses.Deoarece niciun american nu va sti ce-i aia guta sau salam, se va uita mirat la tine, pe cand daca intrebi de vreo formatie enumerata mai sus poate va sti si niste melodii.Si ca sa mai vin cu un argument, manelele iti iei 3 cocalari, unu pentru voce(ce mai voce) si 2 pentru instrumente -o toba(doar una, nu set de tobe pentru ca nea salam nu stie sa cante la set de tobe) si un acordeon, unde invata si ultimu prost sa cante.La "rokul ala nebun", artistii stau cate 8-12 ore pe zi in studio ca sa scrie o melodie, ca sa nu o poata canta si tiganul de pe strada.La o formatie de heavy trebuie minim 2 chitari, 2 voci,o toba si un bas,o singura melodie avand,iti zic sigur,o complexitate mai mare decat are toata discografia manelara din romanica(scris intentionat cu litera mica). Ai folosit cuvantul nebun,pe langa "rok" din nestiinta,nici nu ai ascultat in viata ta macar o melodie,macar clasic, sa nu zic heavy, thrash sau speed.Ma rog, asta e generatia '97 a romaniei...guta puya justin biber selena gomez si miley cirus. Genial pot zice.

| anaanitaa explică (pentru Thunderstruck):

Poate nu askult eu rock. da fiecare cu gusturile lui muzicaalewinking

| Thunderstruck a răspuns (pentru anaanitaa):

N-a zis nimeni sa asculti sau ca asculti deja.Doar ti-am explicat diferenta dintre generatii si dintre genurile muzicale.

| AlexAntonescu a răspuns (pentru anaanitaa):

Maneaua este un gen de muzica infect si incult. Iar ascultatorii genului sunt la fel

| DuLcyK a răspuns:

Florin salam si cristi dorel - tu ai sa plangi, Alexandra Stan-take a bow, Florin Salam - Doamne iama iami si zilele, FLORIN SALAM - PARCA SUNT BLESTEMAT, Florin Salam Beau plangand de suparare, Florin salam am sa plang pentru tot ce am trait, Florin Salam As da timpul acum inapoi. Sper ca te-am ajitat! Cum m-ai ajutat si tu pe mine cu statusurile si ti-am dat funda pup.