| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste statusuri frumoase si noi?

Acord funda`! happy

Răspuns Câştigător
| Raluu01 a răspuns:

Ea este si va fi cel mai de pret lucru al tau, asta sa stii

Stii bine caci o porti in inima ta. Exista mai multe "ele", dar totusi, o singura EA

[...CateOdata imi pierd cumpatul, ma enervez atat de tare.nOrOc K zambesti frumos, ma faci sa rad in secunda urmatoare.

cand imi inumar prietenii, te pun de 2 ori :cand imi inumar prietenii, te pun de 2 ori :

E mai bine să fii nefericit de unul singur, decât cu cineva - Marilyn Monroe

mi amintesc cum ne jucam in ploaie, nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie, desi lumea baga strambe intre noi mergeam mai departe si ii ignoram pe cei rai. Certuri si impacari deveneau chestii banale ca ne iubeam ca nebunii calcand orgolii in picioare /

Am facut greseli dar nu am facut din asta un secret, tocmai pentru ca nu le regret! stiu ca nimeni nu e perfect, sunt doar perfect atent sa nu le repet!

Si vezi.

Ca prin viata asta doar Odata treci,

Deci pe unde mergi, prOfita pana pleCi

.: ...la urma urmei tu nu ceri atat de mult, O viata fara griji,ca timpul este scurt...

Iar dac-ai sa-ntrebi ce-a ramas la mine,

În inima am urme de tine

\

Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti

crede`ma, niciodata n`am vrut sa ti se prabuseasca lumea din cauza mea.

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu... cea mai importanta fata.happy

Indiferenta, in acelasi timp atenta, sunt precauta de lumea prefacuta

Dar imi place cand imi spui tu "honey" si poate sa iti soptesc eu la ureche"treci la nani"!love struck

Trec drept prin viata,si sunt mandra de trecut.

Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu,trec peste tine daca nu am incontrobatting eyelashes

Iata trec anii,ca zilele cu tine le am innumarat pe degete!\

Cum oare m ai gasit din atata lume?

Ti a zis ca ea nu e la fel ca celelalte, ti a zis ca poate intr o zi o sa iti arate...

Nu te grabiiiii misca te incet

Daca vezi sunete rosii verzi sau gri, esti unde ar trebui sa fiwinking

Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

Sa te gandesti, inainte sa pleci cu ea.ca sunt barbati,, care o vor pe-a ta

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost...Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang happy

Eu nu am impresii, tu ai impresia gresita.

Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti

Nu mai esti copilul cu slabiciuni de altadata, acum esti slabiciunea altora ca ai caracter de piatra

Deviza lumii mele este: zâmbeste si ataca, triseaza si câstiga

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu... cea mai importanta fata.happy

Indiferenta, in acelasi timp atenta, sunt precauta de lumea prefacuta

Dar imi place cand imi spui tu "honey" si poate sa iti soptesc eu la ureche"treci la nani"!love struck

Trec drept prin viata,si sunt mandra de trecut.

Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu,trec peste tine daca nu am incontrobatting eyelashes

Iata trec anii,ca zilele cu tine le am innumarat pe degete!\

Cum oare m ai gasit din atata lume?

Ti a zis ca ea nu e la fel ca celelalte, ti a zis ca poate intr o zi o sa iti arate...

Nu te grabiiiii misca te incet

Daca vezi sunete rosii verzi sau gri, esti unde ar trebui sa fiwinking

Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

Sa te gandesti, inainte sa pleci cu ea.ca sunt barbati,, care o vor pe-a ta

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost...Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang happy

Eu nu am impresii, tu ai impresia gresita.

Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti

Nu mai esti copilul cu slabiciuni de altadata, acum esti slabiciunea altora ca ai caracter de piatra

Deviza lumii mele este: zâmbeste si ataca, triseaza si câstiga

Lõrë ‹з.:

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu,e al meu.Ce e al tau nu ma intereseaz

Fericirea isi are originea in suferinta, si, oricat de mult am dori sa traim numai in fericire, este absolut imposibil, intrucat fara suferinta, aceasta niciodata nu-si va arata miraculosul spectru.

I don`t miss missing you... :*

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele. asa e sa fie. dam de greu stim sa trecem peste. ♥ :X

Credeam ca daca voi pleca, te voi putea uita. dar orice cale alegeam la tine ma intorceam, esti tot ce e mai bun pentru mine ♥

Ai avut vreodata in viata ta, o fata pe care s'o visezi si noaptea, sa nu'ti imaginezi viata fara ea si sa te doara-n 14 de alta?!

A fost odata, asta nu inseamna ca va fi mereu, :*

Un zambet, o amintire,un suflet, vorbe, momente, tot ce e legat de tine pot numi viata. ♥

Through every dark night, theres a bright day after that...happy

|I need an angel, to break me from falling down,
An angel, to show me the right way now

sad.O femeie poate să ierte orice, în afară de faptul să nu-ţi pese de ea. [Marin Preda]

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna!

Nu te plictiseşti în infern; te plictiseşti numai în paradis.

Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!happy

Astazi faci parte din trecut, desi imi umpli tot prezentul cu amintirea ta sad

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Dar ochii ei nu mai vorbesc
Ea ca pe o lacrima m-a sters

Lõrë ‹з.:

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu,e al meu.Ce e al tau nu ma intereseaz

Fericirea isi are originea in suferinta, si, oricat de mult am dori sa traim numai in fericire, este absolut imposibil, intrucat fara suferinta, aceasta niciodata nu-si va arata miraculosul spectru.

I don`t miss missing you... :*

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele. asa e sa fie. dam de greu stim sa trecem peste. ♥ :X

Credeam ca daca voi pleca, te voi putea uita. dar orice cale alegeam la tine ma intorceam, esti tot ce e mai bun pentru mine ♥

Ai avut vreodata in viata ta, o fata pe care s'o visezi si noaptea, sa nu'ti imaginezi viata fara ea si sa te doara-n 14 de alta?!

A fost odata, asta nu inseamna ca va fi mereu, :*

Un zambet, o amintire, un suflet, vorbe, momente, tot ce e legat de tine pot numi viata. ♥

Through every dark night, theres a bright day after that...happy

|I need an angel, to break me from falling down,
An angel, to show me the right way now

sad.O femeie poate să ierte orice, în afară de faptul să nu-ţi pese de ea. [Marin Preda]

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna!

Nu te plictiseşti în infern; te plictiseşti numai în paradis.

Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!happy

Astazi faci parte din trecut, desi imi umpli tot prezentul cu amintirea ta sad

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Dar ochii ei nu mai vorbesc
Ea ca pe o lacrima m-a sters

13 răspunsuri:
| veronica_9736 a răspuns:

"Nu rupe firul unei prieteni,caci, chiar daca il legi, nodul ramane."
"Iubirea este bucuria de a face altora bucurie."
"Iubirea este o Floare de nu-mă-uita aşezată la buzunarul inimii."
"Iubirea este strălucirea care preschimbă praful vieţii cotidiene într-o ceaţă aurie."
"Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine"
"Esentiala este intrebuintarea vietii, nu durata sa."
"Viata nu iarta slabiciunea. "
"Traieste-ti viata ca si cum fiecare fapta a ta ar deveni lege universala. "
"Pe cel ce se bucură în Domnul, nici un necaz nu-l va scoate din bucuria lui."
"Păzeşte-te a doua zi după succes!"
"Cine iubeşte trandafirii le suportă ţepii."

| Puf0sheniieee a răspuns:

If you hold my ` hand! ´˚. I will` take you away! ´˚. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´˚; x :*:* ]"

|| MäDü` nu uita. sh iarta greu... sentimentele nu Se sterg rapid din SufletuL meu!? =x?"

Aii :Xx Fostt`odataa aeruul ce`l respiraa, oh go on Akuum.ma Sufokk`nu vreau : ) sa-l mai amm rolling eyes

Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul Suslove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

Asha gandesc baieti ca s`o duci in viata bine.: Sa ai bani`, Sa ai masina` si `o Bruneta langa tine! "

Pe Plan Sentimental? E Indragostita [ ] ...Si asta e Oficial!

Impreuna am ras, am plans, ne-am certat. dar de iubit: asta nec0nditsi0nat

El ma ia in bratse, atunci cand nu mi'e bine. el imi zice ce'ai patit iubita? Stii, eu te iubesc doar pe tine

♥ Certurile stii. Faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici... Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc? ♥ Tot ce conteaza e ca Te IUBESC! [:X] ♥

teOretiC` ma adOri` ...practiC` ma iubesti`!

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x.

Hei Tu `. Aminteste`ti Clipelee bune. Aminteste`ti de mine asa Cum mai Cunoscut. Tine minte dragosteaa Ce ne-a salvat mult. :X

• Si ti-as pune intrebari multee da` stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "..." puncte, puncte

• Eu` am pus in joc toata iubirea mea `

Chiar daca iTI gResesC Chiar daca sunt momente cand iti LipsesC sa nu uiTi ca sunt defapT LanGa Tine sh` Te iubesc

Te ador mereu, pe cuvantu` meu *

Chiiar dacaa`iti gresesckk :X chiarr. dacaa sunt momentee cand iti Lipsescck sad oh go on Sa`nu uitii > ca Suntt defaptt langaa tinee sh`Te iubesckk < blushing maii multhh`ca p orcineee blushingbatting eyelashes big grin

unii zic ca suntem pline de fitsse `. neinteresnt dar noi ne traim viata in modul cel mai palpitant `!; x

Am sora cu sufleeeet bun, si la toata luumeeaa Spuun.

Unii`mi spun sa renunts, altii` sa lupt pentru. tine. 0 sa lupt pana la capat, sper sa 0 fac bine.

MaaXximmaa`! Nu te mai compara cu altii`. ca tu esti totu`. Nimenii niciodata n`o sa poataa sa-ti ia locul`! te iubesc iubireee

Laa masaa meaa nu estee locc pentru oricinee. E locc doar pentru cine e fratee cu minee`! vreau sa beau cu fratsii meii`.sa sparg toti banii. sa cante pentru noii Parazitsii`

aii vrea sa poti sa plEci`. Sa uiti` Dee tot ce`a fsst`. Dar Sti ca ea`ii aColo`.Sii sti ca n`aree rostt`; xx.O iubesti faraa unitate de masuraa`. Chiar daca uneorii` e tare`n guraa`! :

De fiecare data cand iti voi vorbi urat,cand ma voi supara aiurea, cand nu o sa vreau sa te ascult…sa.ti amintesti ca totusi, prietenia noastra nu.i formata din simple cuvinte`

Multsi cred ca esti sora mea mai mare sau 0 buna amica. Ei nu stiu ca pentru mine tuu` esti UnIcA; x

Shii` Sunt Mandra de Prietenele mele De Fiecare ~n Parte Intree `noi Defecte sunt acCePtate ~!

ai stiut km sunt` si totuhsi m` ai acceptat poate ca` am greshit ` si totushii` m`ai iertat `! te ador "

| Raluu01 a răspuns:

Ncerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

mai e nevoie să spun ceva? se vede că sunt cea mai fericită cu tine, no?

credeai ca in viata te inseala doar privirea?"

ia aminte, mergi pe drumul interesului!"

sa nu te bucuri de tot ce`n societate`i interzis / e ca si cum ai sta paralizat la pat in Paradis!"

Doar cu tine doar cu tine

Vreau sa ma trezesc si maine

Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

Barbatul rămâne înţelept, curajos şi fericit cât timp nu dă peste o femeie frumoasă!•x•

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

Nw exista baieti perfectsi, sh doOar incepwturi de relatie perfecte

mereu va fi una care sa planga dupa tine... da` nu eu scumpule!

•De Ce Ma Sarutsi Asa? Oricum Astazi Vei Pleca.Nu Vreau, Nu Vreau Mila Ta, Stiu Ca Ai Pe Altcineva!•

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa Sora TA! •

[. stii cum e sa ii ceri timpului sa repete.momentele cand respirai doar prin zambete?".]

.: Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

Nu aveam decat 2 ani si o luna si ni se pare putin, nu conteaza daca alti cred ca este o viata de om./

| Raluu01 a răspuns:

O sa ma vezi doar intamplator, daca nu pe strada poate la televizor.
Acum inchid ochii si vreau sa pasesc in viata, dar simt cum o mana de mine se agata. simt ca nu ma lasa sa am dreptul la fericire, ma intreb daca toate acestea inseamna ceva pentru tine.
0 sa am mereu acel ceva, ce ti-l doresti si nu-l mai are altcineva!; x
Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?
Sa nu crezi tot ce auzi.sa nu faci tot ce poti.sa nu spui tot ce stii.sa nu dai tot ce ai.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost."
Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"
Sentimentele mi-alearga pe o foaie de hartie,pe-un trotuar imaginar,spre o inima pustie"

Si orice s-ar intampla am curajul sa sper, sa zambesc, sa trec peste si sa rad!"

| Raluu01 a răspuns:

Stiti voi sentimentu` de prietenie...O siguranta, un refugiu pe VESNICIE. :X

Am invatat ca cei atotstiutori nu se cunosc pe sine."

Simpla in cel mai complex mod,Timida cu un tupeu fantastic,Energica intr-o lene notorie, Zapacita la cel mai serios mod, Pesimista in cel mai optimist mod posibil.rea, dar totusi buna

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor...ci de felul in care te privescbatting eyelashes"

When I`m gone, you`ll realise, that I`m the best thing that happened tO you!

Tu baga la cap si nu te teme...mai bine mai tarziu decat prea devreme!

Nu ca Nu'Mi AduC Aminte // Doar Ca Nu Vreau happy

straight face invata`ma s ma port sau invata`ma s suport mirosu de porc imbracat in haine d import!

Si daca dragoste nu e...parca e bine, Dorm linistita chiar daca o ard cu masini straine,stiu sa am grija de mine pe unde umblu si cu cine...hee hee

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu,credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu, credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu...winking

Trecem dintr-o stare-ntr-o mie de stari Ma ucizi c-o privire, dar ma-nvii dupa un infinit de sarutari! :X

Si`ti zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc, da' prietena ta-i mai buna

X Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

n`ai inteles tu a inteles altu a 2`a zi! :X acum e randu meu.sti ca trebuie s contez euwinking"

"?°°Mã S? mt atât De B? e. încât? men? u`m? face Fatzã.love struckX`°°?"

| Raluu01 a răspuns:

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, Indiferent si, logic, într-un final, un prost...Si-un clasic adevarat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!"

AlexUnder Base & Lys - Drums

"Ea simpatica foc, tu simpatic deloc. Ea o tanti de top si d`asta practic iei foc. O plac baieti mai buni ca tine, mai mult ca tine. Mai mult de`atat sti ca tipei ii convine

"? - Iti revi repede,e genial,.Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea.te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

Poate peste noapte. Dupa toate numite fapte.Prin cate am trecut.Ai senzatii neuitate

Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa!"

e fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

Am intentii bune, pe bune // n-ai tu idee // Cate cuvinte frumoase pot spune[smug]. // Am nevoie de-un minut // Ca sa-ti stric buna dispozitie

| Raluu01 a răspuns:

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi!"""

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me... No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stări in functie de combinări laughing."

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând... Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x."

"Intr`un final, neashteptat... Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating..."

Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare. :-x."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire... Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... whistling."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab! happy."

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.batting eyelashes."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ♥"

"♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ♥"

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag love struck blushing"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. straight face oh go on! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori love struck! Dar numai tradafirii imi dau fiori love struck! blushing. whistling. ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad.♥"

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti love struck! ♥"

"♥ Stii si tu, au trecut momentele...Doar eu si cu tine love struck Ia spune, iti mai aduci aminte? love struck. ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

Adda-Noi doi

Adaugat :14.09.2010
Picture
Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me... No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stări in functie de combinări laughing."

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând... Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x."

| Raluu01 a răspuns:

"Intr`un final, neashteptat. Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating."

Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare. :-x."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant. whistling."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab! happy."

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.batting eyelashes."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ♥"

"♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ♥"

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag love struck blushing"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. straight face oh go on! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori love struck! Dar numai tradafirii imi dau fiori love struck! blushing. whistling. ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad.♥"

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti love struck! ♥"

"♥ Stii si tu, au trecut momentele...Doar eu si cu tine love struck Ia spune, iti mai aduci aminte? love struck. ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

| Raluu01 a răspuns:

Adda-Noi doi

sENTIMENTE DATE LA OPARTE!
Femeile sunt ciudate, neintelese, absurde, fascinante, ingenioase, orgolioase, capricioase, complexe...
Femeile sunt asa pentru ca:
1. doar ele se pot trezi in mijlocul noptii, pentru ca si-au amintit ce vroiau sa spuna in decursul zilei si nu mai au rabdare pana dimineata
2. se supara pentru ca ai spus ca dimineata ai sa le faci micul dejun si tu dimineata le scoti in oras (trebuia sa-ti respecti promisiunea)
3. pot fi fericite, astfel incat ai senzatia ca plutesc, si iubitul sa faca o glumita janica, iar ele sa nu mai vorbeasca toata ziua cu el
4. se pot indragosti de un baiat virtual atat de tare, incat au senzatia ca asa este si in realitate
5. pot sa-si imagineze si sa vorbeasca la nesfarsit despre povestea lor de dragostea care a durat intre o zi si o saptamana
6. nu trec peste, decat foarte greu, dar si atunci inca isi mai amintesc si se supara iar
7. dau scuze penibile sau se eschiveaza pentru ca pur si simplu nu vor sa doarma la tine, dar nu stiu cum sa ti-o spuna
8. atunci cand sunt triste e de ajuns ca cineva sa le faca sa zambeasca si pentru moment uita si sunt bucuroase
9. pot vorbi ore intregi cu prietenele despre absolut orice: barbati, sex, pantofi, carti, mancare sau de ce luna se numeste luna si nu soare
10. pot sa se vada cu aceleasi prietene (pe care le stiu de o groaza de timp) o saptamana intreaga la rand, non-stop, iar in a 8-a zi tot sa mai aiba despre ce sa discute
11. sunt atat de naive, incat cred ca el le va suna a doua zi, dupa ce l-au cunoscut pentru prima data aseara si el chiar le-a spus ca n-o sa le sune, dar in gluma
12. sunt si mai naive atunci cand cauta scuze din ce in ce mai penibile si nerealiste, ca sa-si justifice de ce el nu a mai putut veni la intalnirea cu prietenii tai
13. se pot auto-indragosti, adica pot sta o singura zi cu un baiat, iar cand ajung acasa revad in cap toata scena si incep sa creeze conexiuni si legaturi, astfel incat au impresia ca acel baiat e topit dupa ele, uneori chiar ewinking
14. pot despica o singura problema intr-un milion de variante, una mai plauzibila ca alta
15. sunt paranoice
16. sunt geloase
17. uneori se gandesc ca ele sunt atat de simple si atat de usor de inteles, incat rad atunci cand barbatii pur si simplu le gasesc indescifrabile
18. spun ceva clar, iar el face cu totul altceva pentru ca a crezut ca ea a vrut sa spuna ceva diferit, pentru ca e femeie si femeile sunt complicate
19. sunt rele, sunt atat de rele, de o mie de ori mai rele decat barbatii, iar atunci cand isi urmaresc un interes pot minti si calca lumea in picioare fara nici macar sa se uite inapoi
20. sunt mandre ca sunt femei
21. doar ele pot munci 12 ore pe zi, iar cand ajung acasa, iti pun masa, te asculta cand le povestesti ce-ai facut azi, fac dragoste cu tine, si eventual se mai uita si la un film
22. plang la filme, iar dupa aia mai plang inca 3 ore pentru ca sunt triste
23. au atat de multa imaginatie, incat pot sa te surprinda mereu cu ceva original sau facut de ele, sau o surpriza, doar ca sa-ti fie tie bine
24. au puterea sa te ierte mereu, mereu, mereu, sa te asculte cum le spui ca-ti pare rau, sa creada ca te vei schimba, dar si sa traseze o limita in care cuvintele nu mai sunt de ajuns, sau faptele
25. daca au fost extrem de ranite, desi sufera, desi plang in fiecare seara, pot sa o ia de la capat
26. intotdeauna vor crede in dragoste, chiar daca au fost dezamagite si intotdeauna vor spera ca printul pe cal alb va aparea din basm
27. stiu sa flirteze, sa-ti zambeasca si sa-ti vorbeasca ca si cum ai fi singurul si unicul barbat din lume
28. fac compromisuri, mai mari sau mai mici, crezand ca asa o sa fie mai bine
29. uneori sunt atat de proaste, atat de dependente, atat de stupide incat accepta orice de la oricine si cred ca n-ar mai avea viata fara acea persoana
30. mereu asteapta un final ca-n filme
31. pot sa moara de durere de cap, de burta, de mana, mai stiu eu ce, dar renunta in a se mai plange daca si pe tine te doare un pic gatul ca ai dormit nasol
32. nu se imbata aproape niciodata, dar atunci cand o fac sunt extrem de comice. uneori si extrem de patetice
32. stiu unde gresesc, sunt lucide in a da sfaturi altora, dar au o mare problema cand vine vorba de ele
33. se extaziaza cand vad pe cineva cunoscut (vedeta), pot dansa pe strada si rade in hohote fara sa le pese ce cred cei din jur
34. urasc cocalarii, betivii, drogatii si oamenii violenti
35. atunci cand iubesc, iubesc cu tot sufletul si se indragostesc iremediabil, isi fac vise, planuri, sperante, ca atunci cand se despart sa sufere o perioada, ca apoi s-o poata lua de la capat happy
36. au invatat sa fie femei de cariera, dar si mame si iubite si prietene
37. stiu sa para inabordabile si reci ca gheata, dar ele sa fie de fapt foarte timide si panicate

| Raluu01 a răspuns:

Dezmagittaaaaa>L

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi in pace

Daca as putea i`as da parte din mine, Vreau sa o vad zambind urland de fericire

| Raluu01 a răspuns:

Hai ca cred ca merit si eu o funda macar, nu?batting eyelashes

| Raluu01 a răspuns:

Cred ca merit si eu o funda, nu?batting eyelashes

| Deriss01 a răspuns:

1. am fost ranita de persoane dragi sad da` poate asa le-a fost firea oh go on acum s` uita`n ochii mei raised eyebrows si isi intorc privirea straight face

2. totu` trecewinking asa se spune chatterbox da` nimic nu trece fara sa lase urme sigh

3. zambesc :0 si urmez sfatu` : " toate trec ba, da`le dracu! "

4. ia`ma de mana love struck hai sa trecem peste toate impreuna big hug

5. stii, invidia s` vede chiar daca folostesti fondu` de ten!winking

6. ma esti prost? cum ai putut sa o lasi sa plece x_X cand th o iubestii love struck si ea te iubeste :O?

7. ezita sa crezi ca viata e trista. sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista happy

8. mintsii ca l`ai uitat happy cu totsii stim ca nu e adevarat [-x

9. mandria ti-a ramas cea mai mare avere devil zambeste in fata raului si nu va avea nicio puterewinking

10. de ce sa plang? raised eyebrows suflete si zambete pot si eu sa frang happy

11. schimba tot rau`` in binewinking ca si eu m`am schimbat pentru tine love struck

12. vii. pleci. mi`e tot una oh go on o sa fie altu` in locu` tau in totdeaunawinking

13. nu ma crezi in stare? raised eyebrows nu`i nimic happy nu ma cred nici euwinking da` fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu blushing

14. am invatsat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus "NU MAI POT "

15. am invatsat ca daca cineva nu te iubeste cum ai vrea th. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletu``winking

16. am invatsat ca indiferent cat de mult suferi. lumea nu nu se va oprii in loc pentru durerea tha.

17. eu tsi-am spus : nu te voi lasawinking mana tha va fi mereu in mana mea! love struck

18. o iubeai fara regrete! si daca te intreba cineva atunci ce inseamna pentru tine. cu lacrimi in ochii spuneai : " e o parte din mine! " love struck

19. credeam ca si pe tine te-am pierdut la inceput, da` mi-am dat seama ca nu poti pierde eva ce n`ai avutwinking

20. e mult prea tarziu pentru regrete! nu te-a uitat love struck da` nici nu vrea sa te mai iertewinking.