| NoSens a întrebat:

Imi spuneti va rog totul despre zodia sagetator?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Ayame17 a răspuns:

Simbol: arcasul/centaurul.

Sagatatorul este vanatorul zodiacului. Vanator de chilipiruri si pradator sexual. Jumatate animal de prada. Jumatate om. Pe de-a-ntregul salbatic

Element: focul. Focul Arcasului e o vatra cu taciuni arzand mocnit. Caldura lui pare placuta si binevenita, dar du-te prea aproape si scanteile care sar s-ar putea sa te arda destul de tare. Oricine este binevenit sa se incalzeasca langa Sagetator

Calitate: mutabil. Are o atitudine de usa batanta fata de viata. Usa de la dormitor.

Sagetatorul nu a intalnit vreo persoana cu care sa nu vrea sa se culce.

Guvernator: Jupiter. Zeul „Dincolo de cele mai indraznete vise". De o franchete brutala. Vesnic neindemanatic. Zeul jovialitatii excesive si neavenite Activitate preferata: sa deschida gura inainte sa gandeasca

Carte preferata: „Filosofia la minut"

Model in viata: Goofy

Idol romantic: omul invizibil

Slujba visurilor: senatorul care tine mereu discursuri

Prima intalnire ideala: sa filosofeze la un pahar de vin, dupa care o partida rapida in masina, apoi sa il abandoneze pe celalalt pentru individul/a beton pe care a vazut-o prin geamul masinii in timp ce si-o tragea

Fraza cheie: „Ce am facut?!"

Fraza de agatat: „Autobuzul asta merge la Bucuresti?"

Zona erogena: soldurile. Isi pastreaza pe dulap trofeul neoficial pentru dat din fund din tinerete, langa braul pe care il poarta acum

Stil romantic: inexistent

Ciudatenie sexuala: eu, Tarzan, tu, Jane

– valabil pentru amandoua sexele - un tantalau de mare clasa, cu gura cat o sura si lipsit de orice fel de tact, care galopeaza prin viata cu un picior prins intr-o galeata in timp ce debiteaza enormitati

- nu are stare si are o personalitate extravaganta - crede ca stie tot, de aia isi petrece viata incercand sa ii educe pe ceilalati

- nu e subtil. E recunoscut pentru hahaielile isterice si zambetele de maimutoi

- la un centimetru sub privirea vesnic vesela zace o megatona de furie reprimata. Este cel mai bun ucigas din zodiac. Rabufneste cand te astepti mai putin si cu mare violenta, dar nu prea des. Nu e violent fizic. Mai degraba iti face casa bucatele si varsa epitete deloc placute la adresa neamului tau

- e pasional, nu stabil. O sa alerge dupa orice ii incanta la un moment dat

- are sindromul „iarba e mai verde in curtea vecinului". O sa renunte la planuri de perspectiva pentru senzatii pe termen scurt

-daca te certi, o sa iti serveasca o predica de-o sa iti dea sangele pe urechi. Daca incerci sa iti argumentezi punctul de vedere, nu o sa ia cu cine, ca deja au intins-o

Sper sa te inveseleasca si pe tine; cu mine a mers happy

| alexia222 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa cauti mai bine pe google.

| NoSens explică (pentru alexia222):

Am cautat dar nu-mi da totul

| alexia222 a răspuns (pentru NoSens):

sadmai cauta poate vei gasi pana la urmahappysucces!