| licutza_1435 a întrebat:

Imi sziceti pls si mie legenda despre o fetita din japonia bolnava de leucemie.

si multi copii iau trimis porumbei.,...

si poate vreun link cu poza statuei... fetitei cu porumbeii

mersihappy

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Intr-adevar, fetita a fost sfatuita sa confectioneze ea insasi din hartie 1000 de cocori ca sa se faca bine. Ea lucra cu febrilitate, dar si-a dat seama ca nu va pute realiza toate acele pasari din hartie indoita in timp util.Atunci,afland despre drama ei, copiii din Japonia care de mici sunt initiati in ORIGAMI au inceput sa-i trimita cocori confectionati de ei. Din pacate, fetita s-a stins, fricita insa ca are atatia prieteni.Eu am un astfel de cocor primit de la o delegatie japoneza.Cred ca daca vei cauta pe Google Origami vei gasi. Fac si eu acum proba.

| honestlyidc a răspuns:

Porumbei morti sau vii? sau porumbei care poarta anthrax in cioc?