| Anonimow a întrebat:

IMI tot ies cosuri, am incercat aknesol pentru acnee dar de geaba.Ma spal des pe fata, ce pot sa fac sa se termine dracului cu cosurile astea? mereu imi apar, mereu si mereu. Funda...

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Benzina
Cu cat incerci mai multe creme, cu atat iti ies mai multe, 99% din cremele folosite pentru indepartarea cosurilor ori nu fac nimic, ori provoaca mai multe cosuri.
Reclamele sunt egale cu 0, iar persoanele care le-au folosit si spun ca merg, ori sunt platite sa faca reclama, ori pur si simplu cosurile au trecut de la sine, dar in momentul in care si-au dat cu creme, si ele cred ca de asta le-au trecut cosurile.
Cea mai buna metoda, este sa astepti, mie imi ieseau cosuri zilnice pe fata, si vorbesc serios, zilnic, mereu cate un cos nou, pe barba, obraji, frunte, nas, urechi, tample, si tot ce am facut a fost sa astept, acum imi apare un cos poate odata la 3 luni minim, cu cat folosesti mai multe prostii, cu atat sporesti sansa sa se intample nimic.
Plus ca daca ai 1-2 cosuri nu moare nici dracu, sunteti tot obsedati de felul cum aratati, daca asa e vorba, iti doresc crestere a cosurilor sporita!

| Axys a răspuns:

Buna cu acelasi lucru ma confrunt si eu sincer sa nu le mai spargi ca ele se imultesc daca consideri ca ai probleme grave sa zic asa pe toata fata consulta un medic dermatolog pentru ca nu stiu exact de sfat sa-ti dau doar s anul le mai spargi sa te speli des pe fata sa te dai cu spirt ca alea se numesc infecti sad mai ales ce e in cosul ala vai stiu cum e sad eu uite ca nu ma astampar sa nu le scot si imi fac o fata de zici cas rosie sad ssi asta am dispera ai grija si nu fa asta ca e nasol rau/

| Bendurlea a răspuns:

Nu iti trece cu nimic singurul leac e sexul laughing

| trepadusha a răspuns:

Acum depinde ce varsta ai, daca esti la pubertate degeaba te dai cu toate cremele ca nu rezolvi nimic. cosurile mai pot aparea daca ai tenul gras
incearca sa te speli cu sapun dove.