| Narccii a întrebat:

Imi vine pur si simplu sa lesin sa ma arunc, Fostul meu prieten ma vrea inapoi si a doua zi il vad intr-o relatie noua si apoi imi da block deci nu mai pot sfaturi careva sad sad sad

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! De ce sa te arunci pentru un om ca acesta? Este un netrebnic ce se nu face altceva decat sa se joace cu sentimentele fetelor! Mai bine ca ai vazut devreme ce fel de om este ca sa stii sa il eviti.

Si uite de asta consider eu ca "fostul" prieten ar trebui sa ramana "fost" si sa nu va impacati niciodata. Pana la urma te-ai despartit de el cu un scop. Nimeni nu este perfect, o sa faca acel lucru din nou si o sa te raneasca iar mai mult ca sigur.

Este un prapadit, de ce sa-ti pese de el? Fii tu insati, fii calma si mai ales fii fericita ca ai scapat de o persoana atat de _____ ca el.Comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si mai ales, daca il mai vezi vreodata ignora-l. Poate sa aduca ce o vrea sufletul tau la picioarele tale, nu il mai baga in seama. Gata, te-a ranit 1 data, "ASTA E!", te-a ranit a 2-a oara "SA-I FIE RUSINE!" A 3-a oara nici nu ar mai trebui sa existe! Nu iti merita atentia! Este doar alt gunoi al acestei societati in care traim.

Daca tu chiar suferi pentru un astfel de om atunci cheama-ti o prietena buna pe la tine si vorbiti sau mergeti undeva si distrati-va ca sa-ti iei gandul de la asta.
Succes!

9 răspunsuri:
| AccountDeleted a răspuns:

Se joaca cu mintea ta. Vezi-ti de treaba si lasa-l in pace. Probabil ca vrea doar sa te faca sa simti gelozie sau suferinta... sa te faca sa te simti prost. Lasa-l, nu il mai accepta la prieteni data viitoare!

| Furti a răspuns:

Fostul tau prieten e un nesimtit.
Scapa de astfel de oameni toxici.
Sunt buni doar in a-ti strica viata.
Cauta si tu pe cineva cu capul pe umeri si care sa nu fie superficial.

Imi pare rau... ce pot sa zic. Mai intalnesti si nemernici pana sa intalnesti baiatul potrivit.
Ai trecut printr-o deceptie, daca realizezi asta e bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sterge ti contul de facebook si traieste si tu in realitate... ca maine daca iti da unu un like o sa crezi ca vrea sa te ia de nevasta si sa iti faci 3 copii

| OldSoul a răspuns:

Si ce? Nu mai sunt baieti? Ca el gasesti la orice colt, mai greu e sa gasesti unul cu capu' pe umeri care sa tina cu adevarat la tine...
Pentru unul ca el nu ai de ce sa suferi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fostul tău prieten nu te vrea înapoi. fostul tău prieten doar își bate joc. uită-l și nu îi mai da atâta importanță că nu merită.

| Morrígu a răspuns:

Cuvintele sunt foarte ușor de spus. Străduiește-te să te reinventezi. În primul rând gândește-te dacă vrei să fii lângă un om care te tratează astfel. Nu mai fă o dramă din asta și nici botul nu îl mai pune. Nu vei muri, orice om trece prin momente de genul. Îndreaptă atenția către lucruri care chiar contează, de exemplu încearcă să te cunoști pe tine și astfel vei învața să te controlezi când apar situații de astea.

| Zedge a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar esti tampita?
Crezi ca merita sa faci ceva necugetat pentru un dobitoc, ce s-au terminat barbatii de pe lume si nu mai gasesti altii?
Multe dintre voi sunteti atata pe naive si va indragostiti de nemernici, care isi bat joc de voi, voi sunteti gata sa faceti orice pentru el, iar el nu da doi bani pe voi, umbla cu altele. Baietii cuminti nu va plac, numai vagabontii.