| rynaqui a întrebat:

Imi zice si mie cineva ce pot face cu matematica(geometria) infara de arhitectura?

1 răspuns:
| alesone18520 a răspuns:

Numeri bani de exemplu ai 1 miliard 500 milioane 999 de mi 250 si o suta si 50 de zeci adaug 1246235345
adica un miliard 246 de milioane si235 de mi si 3sute si 45 de unitati cat fac
vezi de aia
cand trebuie sa calculezi cv
cat dai pentru mancare cat trebuie sa iti dea sotu cat dai u cat dau rudele si prieteni datori sau la banca daca te faci banchier sau altele da-mi funda plzzzzzzzzzzzzz