| RockStar a întrebat:

Imi ziceti ce sa fac sa scap de fostul meu prieten?
Ma dispera deja laughinglaughing. are prietena si tot dupa curul meu e rolling eyes.
O sa ii fie ciuda cand o sa auda ca am prieten dar asta e laughing. Sper sa ma lase dracului in pace laughinglaughing.

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Îi spui că ai prieten, să te lase în pace şi să-şi vadă de noua lui prietenă.

| RockStar explică (pentru Rockart):

Cum i-am spus si la Allexaa. sa speram ca o sa ma lase in pace.

| Ana94 a răspuns:

E clar că fostul încă te mai place şi că n-a găsit la fata aia nouă ceea ce a găsit la tine. Dacă imediat după despărţire s-a cuplat cu fata aia atunci e clar că a făcut-o ca să se îndrăgostească de aia şi să te uite pe tine,ceea ce, evident, n-a reuşit.Am auzit că dacă fostul se implică într-o altă relaţie imediat după despărţire o face doar ca să te uite pe tine,el de fapt încearcă să te regăsească pe tine în acea nouă cucerire şi tocmai pentru că nu reuşeşte asta se întoarce la tine,chiar dacă e cu alta.
Ce să faci? Vorbeşte calm cu el şi explică-i situaţia. Spune-i că tu ai un alt prieten şi că nu vrei să-ţi distrugi noua relaţie şi, cum şi el are o nouă relaţie, ar face bine să-şi vadă de viaţa lui şi să stea cu fata aia nouă.

| RockStar explică (pentru Ana94):

Apei sincer imi spune ca numai vrea sa auda de mine si el ce tot face?
Ma cauta ca un disperat si fata aia nu ii zice nimic ca intra pe facebookul ei.
Eu recunosc l-am ignorat ca nu ma mai intere de el, deoarece nu am de ce sa ma stresez pentru un " nimeni ". Sa ramana cu mama lui aia care a reusit sa ne desparta.
Nu a interesat-o fericirea fiului ei laughing [ ce mama doamne ]. Si sa ramana si cu fata aia ca pentru mine e un... laughinglaughing
Nu am cu cine sa vorbesc sincer.
Sa speram ca cand o sa afle ca am alt prieten sa ma lase in pace happy.
Da-ti seama toti imi spun " tu l-am vazut pe fostul tau prieten cu aia si sa vezi ce nas mare are si are o fata plitisita " laughing.
Sa speram ca inceteaza laughing ca de nu inceteaza e vai de el laughinglaughing

| Ana94 a răspuns (pentru RockStar):

Păi aşa fac toţi,stai liniştită oh go on Întâi se prefac că nu le mai pasă de tine,că te ignoră, că te urăsc dar ştii de ce face fostul tău asta? Tocmai pentru că nu-i eşti indiferentă şi face asta ca să te facă să te întorci la el, iese cu alta ca să te facă pe tine geloasă.
Cât despre mama lui...am mai auzit de multe cazuri în care partenerii s-au despărţit din cauza părinţilor unuia dintre ei rolling eyes Mda, părinţii...ce să le faci? laughing
Cât despre el...ar trebui să bage la cap că tu îţi vezi de viaţă în continuare, ceea ce şi el ar trebui să facă cu fata asta nouă.

| SimonaSymo a răspuns:

Spune-i ca ai prieten sau spune-i iubitei lui ca te tot urmareste. sau, e posibil sa te mai placa. bafta

| RockStar explică (pentru SimonaSymo):

Nu am la cine sa ii spui " am prieten ". ca nu ii pasa, chiar nici de prietena-sa.
Da-ti seama de revelion prietena-sa a mers sa se distreze si el a stat ca prostul acasa laughing. [ Ce frumoasa relatie nu? ] laughing

| SweetDreams a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui ca ai pe altcineva si ca nu vrei sa iti strici relatia cu persoana respectiva. Asa poate va intelege. Bafta! :*

| RockStar explică (pentru SweetDreams):

Sincer nu am cu cine sa vorbesc. Daca ii zic sa imi dea pace imi spune " ca nu ii pasa " sau se face ca ploua. si intra pe facebookul lui prietenasa si imi lasa mesaje. Sper sa inceteaza odata rolling eyes si sa se gandeasca ca maicasa a fost proasta ca s-a bagat in relatia noastra happy.