| TheKristal0 a întrebat:

In 2014 intr-o tara democratica, astazi la orele de curs, o tovarasa profesoara de limba romana mi-a atras atentia cu privire la barba mea.a mai facut asta si inainte dar astazi discutia dintre mine si dansa s-a aprins atat de tare incat mi-a spus ca daca nu voi veni barbierit pana la urmatoarea ora de romana ma va lasa corigent si ne vom intalni in toamna. Ce credeti ca as putea face?

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si de ce nu te lasa cu barba? Intreab-o asta pana da un raspuns clar.
Daca incepi sa-i pui intrebari ca sa afli cauza afirmatiilor acelei profesoare o sa vezi ca ajunge intr-un punct unde poti sa te duci linistit sa o reclami la inspectorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am intalnit profesori din astia de m-am plictisit, dar la mine nu se legau de barba ci de par. Nici eu nu ii inteleg, pusca mea, o fata poate veni oricum vrea, dar un baiat daca are barba sau parul mai mare de 10 cm e tratat ca si cum ar avea ciuma bubonica.
Incearca sa vrbesti cu diriginta, directoarea, dar la ce pupincurism e prins colile noastre tare mi-e teama ca nu o sa rezolvi nimic cum nici eu n-am rezolvat.

| Mihaelazet8 a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele. poate cu femeia asta nu e de gluma si pentru un moft de-al tau risti sa ramai corigent. in mod normal n-ar trebui sa aiba nimic cu barba. acum depinde si care e regulamentul scolii