| Joystic a întrebat:

În 5 zile o să încep liceul și o să am colegi noi. Mi-e frică să fiu judecat de ei,deoarece eu sunt de statură mai mică(am o afecțiune),puțin grăsuț(din cauza faptului că nu prea mâncam când eram mic, ceea ce a dus la malnutriție) și mai tocilar de fel (sunt fascinat de fizică, mate, chimie.) Și din cauza emoțiilor am luat notă medie la E.N.(Am luat 8.77 și puteam să iau 9.37 dacă eram mai atent). Simt că nu o să-mi găsesc un colectiv, deoarece s-a intrat cu medie mai mică+ suntem cea mai slabă clasă(după medie) din incintă și ceilalți colegi par a fi miștocari(ceea ce am avut în gimnaziu și nu prea mi-a plăcut de ei). Întrebare este, ce să fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum ai sansa sa pui mana serios pe carte, in forta, din prima zi, ca sa dovedesti ca esti un copil bun, inteligent si toti colegii te vor vrea de prieten.

Cat despre faptul ca esti grasut, poti sa slabesti adica te inscrii si la un sport, ca esti la momentul cand ai nevoie sa te inalti ca sa te dezvolti sanatos si armonios.

| LisaJulie a răspuns:

Iti vei face prieteni, trebuie doar sa vorbesti cu ei despre lucrurile pe care le aveti in comun

| 1onur a răspuns:

Sa stai liniștită nu te mai agita atâta fiindcă este absolut normal sa ai emoți happy asta este ce na face într-adevăr cu Adevărat sa fim oamenii, emoție sentimentele noastre sănt ceia de ne definesc în întregime ca oameniihappy

Nu are de ce săte judece nimeni după înălțimea ta fiindcă un om normal și sănătos nu și-ar bate joc nu ar lua în de râs aspectul tău fizic sau înălțime tea la mișto. Acel om este ne educată și un gunoi.Mergi la liceu, Fă-ți prietenii colegi de anturajul tău și felul tău de afi aseamănete, adunăte cu oamenii care au educația, respect, bun simț, și cel mai important o inimă și un suflet Adevărată, loiali sincer.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut! Incearca sa iti faci prieteni! Sigur nu vor fi toti mistocari si vei gasi macar o persoana care sa te inteleaga! Si daca e asa rau poti sa te transferi!