| Maria2058 a întrebat:

In ce domeniu poti sa lucrezi dupa ce termini facultate de relatii internationale?

1 răspuns:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

"...cariera diplomatică, de consilieri sau experţi în probleme internaţionale şi de integrare europeană care să lucreze în instituţiile şi organizaţiile ţinând de structurile europene (la nivel local, naţional sau internaţional), in mass media sau în cadrul partidelor politice, de negociatori specializaţi în gestiunea conflictelor, mediatori europeni şi internaţionali, formatori în domeniul integrării europene, analişti, specialişti care sa elaboreze si sa implementeze strategii si programe post-aderare, funcţionari internaţionali etc."