| Sunshine18 a întrebat:

In ce limba e "Ai se eu te pego"?

52 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Portugheza.

| ramona90 a răspuns (pentru eucumine010):

Gresit happy

| eucumine010 a răspuns (pentru ramona90):

Sunt foarte sigur pe mine. Nu gresesc.

| ramona90 a răspuns (pentru eucumine010):

Eu sunt in portugalia, deci % nu gresesc tongue

| eucumine010 a răspuns (pentru ramona90):

Ok, atunci ce limba e, daca nu e portugheza?
P.s. In cel mai rau caz e un dialect brazilian al limbi portugheze. In nici un caz braziliana, limba care nici macar nu exista.

| ramona90 a răspuns (pentru eucumine010):

Pai,portughezi in nici un caz nu vorbesc asa 2: daca era in portugheza ´´portughezi vorbeau asa 3:ai auzit de tara Brazilia acolo se vorbeste asahappy sunt eu de la tara dar tot stiu ceva, mai ales ca sunt de 6 ani aici tot stiu ceva despre Portugalia happy

| eucumine010 a răspuns (pentru ramona90):

Asta sunt argumentele tale? Ma faci sa rad serios. Nici nu are rost sa continui. Am auzit de tara Brazila, Acolo se vorbeste Portugheza, pe alocuri se vorbeste un dialect brazilian al limbii Portugheze.

| ramona90 a răspuns (pentru eucumine010):

Mnostraight face

| eucumine010 a răspuns (pentru ramona90):

Don't worry be happy happy

| cobra207 a răspuns (pentru ramona90):

A si daca esti din portugalia, cum se numeste prajitura aia traditionala ( e mica cam cat o gogoasa) si e din foietaj si un fel de crema de zahar ars inauntru?

| ramona90 a răspuns (pentru cobra207):

Pastel de nata?! sunt mai multe

| cobra207 a răspuns (pentru ramona90):

Asa merci laughing). hmmm ai idee daca gasesc in Romania?

| ramona90 a răspuns (pentru cobra207):

Nu credstraight face

| katy a răspuns:

E poloneza sunt 100% sigura pentru ca m-am informathappy

| Mann02 a răspuns:

"Ai ce iti fac daca te mai prind" inseamna

| DeNySa000 a răspuns:

In braziliana :X:X

| Amelya02 a răspuns:

Braziliana. funda?

| AlexTPU13 a răspuns:

Este în Portugheză. Credemă, n-ai vrea să îi ştii traducerea.

| cLeILa a răspuns:

Buna papusa! este in portugheza!happy

| Aide a răspuns:

Portugheza si inseamna vai daca te prind

| AzZy a răspuns:

Oh dacă te voi prinde

| rapgirl123 a răspuns:

Ai se eu tu pego este in limba portugheza inseamna "ce ti-as face" :*

| fjgjejjhf a răspuns:

Mai bine imi bagam un bat in cur decat sa pun intrebarea asta

| raspunz a răspuns:

Portugheza, Oh if I'll get you in engleza

| яоxs a răspuns:

Bună. În portugheză.

| SDC a răspuns:

Portugheza

| teodora555 a răspuns:

Portugheza,da-mi fuda

| Lur656i a răspuns:

In Portugheza. vreau funda

| thelastc a răspuns:

E in portugheza, dar parca mai tare e maneaua in romanasmug

| Omulrational a răspuns:

E portugheza,dar are ceva parca putin spre spaniol in ea,in fine, preferabil sa nu mai inventati noi limbi de la voi daca nu stiti ce inseamna, cica ''braziliana''...

| adytzaPtk a răspuns:

"Ai se eu tu pego" e in portugheza si inseamna: Ah, ce ti-as face!

| anonimcunume a răspuns:

Braziliana oameni buni dar daca nu stiati cantaretul e brazilian si portugheza se aseamana cu braziliana...

| cobra207 a răspuns (pentru anonimcunume):

@Raul09 ai un epic fail straight face
Brazilienii vorbesc portugheza, nu exista braziliana.

| anonimcunume a răspuns (pentru cobra207):

Am zis braziliana pentru ca e putin difereta accent si cateva cuvinte

| cobra207 a răspuns (pentru anonimcunume):

Nu Exista Braziliana!

| ramona90 a răspuns (pentru cobra207):

E portugheza, doar k pronunta difeit si deci nu e tot unawinking

| cobra207 a răspuns (pentru ramona90):

Doamne fereste. Brazilia a fost colonie portugheza, vorbeste portugheza nu braziliana straight face. e ca si cum ai spune ca oltenii, muntenii, moldovenii ( cei din Romania) etc. nu vorbesc romana si vorbesc olteana, munteana sau moldoveana. Or avea si ei nationalisme sau alt accent (ceea ce e normal cum si in Romania sunt diferite accente), dar asta nu inseamna ca ei nu vorbesc protugheza ( sau noi nu vorbim romana?). Si mai mult Braziliana nu exista frate, cati ani ai? Cauta macar pe wikipedia daca esti incult si nu stii ca limba oficiala a braziliei e portugheza straight face. Maine, poimaine Argentina are limba argentiniana, uruguay are limba uruguaya si australia are ca limba australiana, asta datorita oamenilor ca tine(voi) straight face.

| xL3m0nL1m3x a răspuns:

E portugheza... aduce a Spaniola dupa accente si chestii, dar nu e

| radiounivers a răspuns:

Ai se eu te pego este in limba portugheza tradus in romaneste Vai daca te prind

| TamiHa a răspuns:

Este in Catalana happy

| Milly_8051 a răspuns:

Cred ca e portugheza, exista insa si varianta in engleza a aceluiasi cantec, cantat de acelasi(Michel Telo) solist ''If i catch you''

| Sisuuu23 a răspuns:

Portugheza big grin

| nicoletacoroiu a răspuns:

In spaniola

| alexandra377 a răspuns:

Spaniola astept fundita

| Like2 a răspuns:

Portughezaaa happy

| MariaCts a răspuns:

Portugheza.happy

| Butica_Stefania_1997 a răspuns:

Portugheza. happy