| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara te-ai muta definitiv?
Unde crezi ca e mai avantajos? Unde e mai "bine"?
Avantaje si dezavantaje, baga.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Noua Zelanda. Acceseaza datele despre ea si iti vei da seama care pot fi motivele care sa justifice optiunea mea.

| Drimmero a răspuns:

Undeva in Anglia, Germania, Olanda. Imi plac tarile germanice, sunt fabuloase acele tari. In Anglia mi-ar da avantajul sa fiu aproape de echipa pe care o iubesc! Dar nu doar pentru asta m-as duce acolo, imi place traiul de acolo. Nici America nu mi-e antipatica!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu mereu am vrut sa traiesc visul american happy

| zurick a răspuns:

Japonia.
avantaje:cultura,animeurile,alimentația sănătoasă.
dezavantaje:multitudinea seismelor laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Germania!

| Aberdeen a răspuns:

Într-o țară neutră, bogată care nu se află în conflict cu nimeni. Elveția, să zicem, sau mai spre nord: Suedia, Finlanda. Avantaje: comoditate, sprijin, corectitudine, e altceva oricum. Dezavantaje: poate unele reguli sau legi prea stricte (asta nu e neapărat de rău), dar în principiu nu văd ce să punctez așa de important la dezavantaje. Poate îmi scapă ceva.

Ca o paranteză:
În Japonia nu mai e ce-a fost odată. Cultura în sine e super super, dar oamenii s-au modernizat mult, ai zice că sunt chiar cu un pas înaintea tuturor, iar cultura străveche, cea cu kimonourile, mâncărurile tradiționale, jocurile specifice, artele marțiale, etc, nu mai sunt la fel de pregnante ca înainte. Personal, am fost foarte pasionată, și încă mai sunt la răstimpuri în legătură cu aceste culturi asiatice, sunt incredibile. Dar în momentul de față, traiul în aceste zone nu este chiar ceea ce ne-am imaginat.

| Адина a răspuns:

Păăi, Belgia.
Avantaje: Ciocolată bună.
Dezavantaje: Atentate.
Sau Germania.