| Flors a întrebat:

In conditiile in care maine am un test foarte greu la istorie, din care inca nu stiu nimic si sambata o olimpiada foarte importanta pentru mine, la care inca nu am aprofundat suficient de mult incat sa ma simt multumita de ceea ce stiu, sa merg maine la scoala(deci, sa invat si pentru. test) sau sa raman acasa sa invat pentru olimpiada?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Dacă consideri că nu eşti destul de pregătită pentru a face faţă la test, mai bine ai rămâne acasă pentru a învăţa la olimpiadă. Testul îl dai când vii, deci nu e vreo problemă, dar olimpiada e numai o singură dată! Deci, te poţi scuza la diriginte şi să te apuci de studiat.

| Flors explică (pentru drogh):

Multumesc, Drogh! Asa gandeam si eu, ca testul il pot da si saptamana viitoare sau ma poate asculta, dar nu mai am o a doua sansa pentru a participa la olimpiada.

3 răspunsuri:
| andreiTheDJ a răspuns:

Mai bine ramai acasa daca nu te rimti pregatita

| tiflea2000denisa a răspuns:

Test...la olimpiada nu se pune nota in catalog, eventual un 10 ca ai participat, olimpiada, dupa mine e un fel de activitate extracuriculara