| georgy7165 a întrebat:

In curand o sa implinesc 18 ani si parintii imi tot spun sa-mi tin majoratul.Eu nu prea vreau deoarece mi-e teama ca nu o sa vina prea multi la majoratul meu si nu vreau sa ma simt prost. Dar ma gandesc ca mai tarziu poate o sa regret ca nu mi-am tinut majoratul. Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Eu n-am facut nici un majorat, nu am regretat.Cu banii aia du-te si fa permisul de conducere, ala il ai pe viata.Eu nu am mai avut nici macar o zi de nastere de la 4 ani, si nu imi pare rau.Dar, in familie tu poti face cu cativa prieteni.Nu necesita costuri mari, si macar ai o amintire.

| αℓє a răspuns:

Buna.Majoratul e ceva normal!
Nu-ti fie frica.Sigur vor venii oameni.Nu vei regreta.

| friday a răspuns:

Parerea mea e "no risk, no fun". Majoratul ti-l faci odata in viata, si iti vei aminti mereu de el.
Invita-i, daca vin, vin,daca nu, nu, ei au de pierdut (tu stii ca ai incercat si nu te vei mai intreba mai tarziu: "Cum ar fi fost daca i-as fi invitat? Daca as fi facut asa? ". Nu lasa loc de astfel de intrebari.
Deci fa-ti majoratul frumos, cum visezi (fara temeri de genul : poate nu vin multi, poate nu ne distram), si have fun!

| Chris_8217 a răspuns:

Mai bine sa il faci.mai tarziu o sa iti para rau. Bafta si LMA >big grin

| dariaelena a răspuns:

Sa stii ca la majorat nu trebuie sa vina foarte multe persoane,in fond e majorat nu nunta...E de ajuns sa vina persoanele care sunt foarte apropiate de tine, sa va simtiti bine, sa va distrati...Parerea mea ar trebui sa ti'l faci, doar o data faci 18 ani si mai tz cu siguranta o sa regreti.