| VIATAeGREA a întrebat:

In fiecare duminica sunt suparat si ma gandesc ca vine seara si trebuie sa ma culc, maine dimineata este scoala! nu mai pot de nervi de la gandul asta, ma enerveaza foarte tare ca treece timpul atat de repede parca zboara saptamanile cand eram mai mic nu era asa, ce sa fac ca sa scap de nervi ca mai am scoala? apropo trebuie sa ma duc si la biserica sad

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Eu unul ma bucur ca trece weekend-ul repede, pentru ca ma ditrez foarte tare la scoala chiar daca avem ore grele sau ore usoare, imi place sa fiu in centrul atentiei si sa vorbesc cu toata lumea. Probabil ar trebui sa iesi si tu mai mult in evidenta ca sa te simti mai bine la scoala.
Cat despre biserica, te inteleg, eu unul n-am mai pus piciorul in biserica de vreo 2 ani.

| Memecy a răspuns:

Timul esti tu happy tu il controlezi, tu te controlezi pe tine asta-i raspunsul

mi se pare mie sau esti tipul(a) care trage de timp? thinking stiu cum e... trebuie sa te implici in activitati care au un scop bine stabilit. de exemplu intr-un week end sa citesti 1 pagina 100 de pagini din ce vrei tu ce ti se pare interesant asa timpul nu va trece la fel, si nici nu va fi trecut inutil. sau fa un sport, sau ce iti place tie cel mai mult fii curios

nu uita " timpul este suficient pentru oricine il foloseste "