| dulshe a întrebat:

In fiecare zi mestec guma, adica nu mereu dar dimineaza cate 2, 3 ore mestec k imi place, credeti ca afecteaza cu ceva la ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ajuți stomacul prin ducerea în eroare că alimentezi cu un bol de alimente.
De regulă, guma trebuie mestecată maxim o oră, apoi trebuie aruncată.
Folosește guma Orbit pentru a micșora ph-ul din gură și așa mai previi și formarea cariilor, a mirosului neplăcut după ce ai consumat ceapă, usturoi, combaterea tartului, etc. și îți tonifică mușchii maxilari.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea e asa de bine ca mesteci guma pentru ca iti distruge stomacul.sad incearca sa nu mai mananci asa de des.
Succes!

| psiholoaga a răspuns:

Da, iti pacalesti stomacul ca mananci, el se pregateste sa primeasca hrana si sa o digere, nu o trimiti si creste aciditatea. In plus, iti uzezi maxilarul. In general persoanele anxioase mesteca guma. Daca ai inceput de curand, vezi de ce eveniment legi inceperea acestui obicei.

Janina
| Janina a răspuns:

Daca mesteci prea mult timp aceeasi guma devine cancerigena... iar in cazul in care mananci multe gume pe zi, acestea au efect laxativ.
In plus guma stimuleaza lichidul gastric. astfel stomacul tau are impresia mereu ca ii dai de mancare si ...prin prea multe gumite il distrugi happy

| Mo a răspuns:

Daca mesteci guma mereu iti poti imbolnavi stomacul...asa ca mai lasa guma!
pa-pa!

| andi a răspuns:

Daca as rumega o ora guma in stomac s-ar aduna o gramada de acid gastric, rar cand manank cate o guma si atunci doar 5 minute. maxim daca eram capra rumegam intruna. imediat cum incepi sa mesteci stomacul crede ca ai dai de mancare si de aici poate aparea si ulcerul

| sergiu25bc a răspuns:

In general camd mesteci prea mult timp guam pacalesti stomacul precum ai minca, nu este chair asa de bine sa mesteci prea mult timp guma.La mine maxim 1 ora apoi o arunc.Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| rolly14 a răspuns:

Intr-un fel pacalesti stomacul dar in alt fel iti antrenezi muschii maxilarului...

| Liana [] a răspuns:

Da, se spune ca exista posibilitatea de a face cancer tongue Mai bine un pachet pe zi, dar la diferite ore :p

| Kiddu a răspuns:

Normal ca iti afectezi stomacul...Stomacul tau crede ca mesteci mancare si produce un suc gastric, iar daca mesteci doar guma, acel suc gastric iti va manca peretii stomacului, iar in 2-3 ani daca continui asa o sa ai mari probleme si o sa ai nevoie de operatie sa-ti coasa peretele stomacal.Asa ca lasa guma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mesteci guma in fiecarezi, dar nu mai mult de 2 ore! mestecanad mai mult poti face ulcer, pentru ca stomacul mesteca in gol! el mereu trebuie sa lucreze ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAXIM 1 ORA! GUMA E O FARSA PENTRU STOMAC, CAM ASA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este sanatos sa mesteci guma decat o data pe zi si mai putin de o ora

| bianca1adela a răspuns:

Atunci cand mesteci guma automat organismul tau simnte ca ai ceva in gura ce mesteci si se pune in functiune e ca si cu ai incerca sa inghiti aer si sa te saturi