| cosmin_3538 a întrebat:

In legatura cu alocatia de copil, am facut 18 ani in iunie si am intrat in clasa a 12a.
Trebuie facuta ceva cerere undeva si ceva cu scoala daca nu pierd alocatia? Ceva de genul mi s-a spus, dar foarte prost explicat.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, trebuie, du-te la secretariatul scolii si intreaba sa-ti zica exact ce trebuie sa faci

| cosmin_3538 explică:

Deci nu e neaparat sa merg acum in august, pot si cand incepe scoala? Si voi primi si pe luna august

| crystynamarya2000 a răspuns:

Pai te duci la secretariatul la scl la care inveti si ceri o fisa de alocatie si spui ca ai facut 18 ani, iti da o fisa o completezi acasa si o semnezi tu si unul din parinti mi. Daca nu faci asta nu vei mai primi alocatie.Dar dureaza asta pentru ca se misca ei eu am primit alocatia pe doua luni deci nu te ingrijora daca dureaza mai mult banii ii vei primi.

| cosmin_3538 explică (pentru crystynamarya2000):

Si daca fac asta in septembrie cand incepe scoala… voi primi renumeratia pe luna august?

| crystynamarya2000 a răspuns (pentru cosmin_3538):

Da vei primi.