| Ann™ a întrebat:

In legatura cu intrebarea "Cum ati reactiona daca cea mai buna prietena a ta de la 6 ani [eu am 12 acum], s'ar cupla cu fostul tau iubit cu care ai fost aproape 4 luni [asta nu m'a deranjat foarte tare], iar apoi sa vezi ca el se comporta mai frumos cu ea decat cu mine atunci cand eram cu el? Ce credeti ca vrea sa faca?" Pentru cei care au raspuns :
1. ea nu il place pe el
2.mai e cu un tip
3.tot timpul il insulta pe fostul meu
SI cel mai imp...eu inca il plac sad Deci nu cred ca o place. Da'pai sa o placa mai mult decat mine straight face. Acum ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Alecsandraa a răspuns:

Cred ca prietena ta nu-ti mai este prietena. Sau poate e ceva de moment. Poate in trecut i-ai facut ceva prietenei tale care a deranjat-o cumplit, iar acum vrea sa ti-o plateasca cu aceeasi moneda. Si daca face ceea ce zici tu, inseamna ca mai e si nesimtita. La faza asta vrea sa-ti arate tie ca poate obtine tot ceea ce vrea, fara ajutorul nimanui.

2 răspunsuri:
| kai a răspuns:

Cauta unul la gradinita, n-o sa te insele nimeni.

| warwara a răspuns:

Depinde de persoane... este posibil ca prietena ta sa aiba anumite calitati pe care fostul tau prieten sa le aprecieze sau pe care sa nu le fi gasit la tine.
trebuie sa admiti faptul ca fiecare persoana este unica, atat fizic/moral cat si din punct de vedere al preferintelor.
Din nefericire, exista si altfel de situatii, si trebuie sa accepti asta...incearca sa vezi aceste situatii ca pe niste experiente din care sa inveti ceva. ia aminte la ce ai gresit si ai grija alta data sa nu mai faci la fel. Poate ai avut prea multa incredere in ea si nu merita... tu stii cel mai bine! eu am avut candva o situatie de genul asta, si nu m-am agitat deloc, chiar mi-a fost foarte simplu: am renuntat la amandoi pentru ca nu as fi putut sa mai am incredere in astfel de persoane, si mi-am dat seama peste ani ca a fost cea mai buna alegere! Succes!