| Rain_3567 a întrebat:

In legatura cu serialul JUMONG dat pe tvr 1, as avea o intrebare.
Cine va ajunge rege, Daesoh sau Jumong? Si in ce episod?
Dau funda si vot folositor. love struck
(Scuze pentru categorie)

8 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Uite, si eu iubesc filmul ala, are vreo 80 si ceva de episoade. Daca vrei sa afli te poti uita gratis, fara sa astepti sa se incarce nimic aici www.peteava.ro. O sa afli tu... Succes >:D

| Zmeura a răspuns:

Buna pai amundoi fiindca jumong va construi o noua natiune unde va fi rege iar daesoh va fi rege in Buyeo(nu stiu exact cum se scrie)Daca vrei sa vb despre film da-mi id tau la privat.

| analoveskorea a răspuns:

Ador serialul:X vad ca ti s-a raspuns deja ambii vor fi regi, Daesoh in Buyeo probabil dupa decesul regelui Geumwa cum a zis Avramic iar Jumong va fi rege in Goguryeo, natiunea pe care o va fauri habar nu am in ce episod pentru ca asta e prima oara cand vad serialul dar am aflat din zbor cateva lucruri inainte...

| Mali_3462 a răspuns:

Daesoh ajunge regele lui Buyeo, iar Jumong regele lui Goguryeo.happy

| AframyK a răspuns:

Ca sa-ti dau un raspuns folositor, iti scriu ca ambii ajung regi pana la urma, numai ca Daesoh in Buyeo(dupa moartea tatalui sau), iar Jumong in Goguryeo(natiunea pe care o fondeaza el in anul 37 i. Hr. parca). Ajunge monarh al Goguryeo intre episoadele 74-75(aproximativ). Jumong va muri la numai 40 de ani. Daesoh, fratele sau vitreg, va muri in razboaiele purtate de nepotul lui Jumong.

| Some0ne a răspuns:

Normal ca Jumong ajunge ca doar e personajul principal dar nu stiu in ce episod;;)

^_^ uite un site care povesteste filmul cu un episod in fata. ii super si sunt o gramada de fani ale filmelor coreene
http://koreafilm.ro/blog/category/povestea/jumong-povestea/

| Rain_3567 explică:

Va rog, raspundeti si voi.
P. S.: Si nu luati in bataie de joc intrebare.

| MinzyGdKwon a răspuns:

Daesoh devine rege in Buyeo. Iar Jumong, in Goguryeo. Natiunea faruita de el. Jumong moare la 40 de ani. BOALA. Iar Daesoh moare in timpul unui razboi. purtat de catre fiul lui Yuri, pe nume MuHyul, acesta fiind nepotul lui Jumong.