| Raducu445 a întrebat:

In prima luna la Academia militara nu ai voie sa te intorci acasa in weekend deloc? Sau care este chestia? Cam de la ce ora incep orele si pana la cat dureaza de obicei?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Am o prietenă la academie, deci îţi spun ce ştiu.
În anul întâi, în septembrie vei avea instrucţia militară când teoretic, da, nu te poţi duce acasă în weekend. După ai nevoie de permisie ca să pleci, ceea ce e relativ ok din câte am înţeles.
ÎNSĂ acum fiind pandemie, studenţii din academie nu au voie deloc să se întoarcă acasă ( încă nu se ştie cum va urma după, dar aşa e deocamdată )
Caută pe Facebook SOS Students need help şi postează acolo, sigur vei obţine mai uşor astfel de detalii.

10 răspunsuri:
| Raducu445 explică:

La profilul telecomunicatii. Am nevoie de raspunsuri rapid, va rog. Dau funda.

| Raducu445 explică (pentru zurick):

Pai si asa va fi mereu? Iti trebuie permisie ca sa pleci acasa dupa prima luna?

| zurick a răspuns (pentru Raducu445):

Da, dar asta nu înseamnă că e greu să o obții, anul trecut își lua în weekend mai mereu.

| zurick a răspuns (pentru Raducu445):

Sau în timpul săptămânii dacă voia să ieșim, însă se întorcea până la o anumită oră parcă.

| Raducu445 explică (pentru zurick):

Si inca ceva. Daca o fata se duce la telecomunicatii, va fi cumva o sectie diferita fata de a baietilor, nu?

| Raducu445 explică (pentru Raducu445):

Adica baietii nu se intalnesc cu fetele la academie, nu?

| zurick a răspuns (pentru Raducu445):

Mi se pare fals adică am cunoscut prieteni de ai ei de acolo și știu că a ajutat pe un tip la franceză, dar o să o întreb să fiu sigură.
Însă ține cont că anul acesta e super diferit, nu au plecat deloc acasă, au avut inițial laboratoare fizice doar și după 2 săptămâni online integral, după nu se știe.
Însă când au venit li s-a și făcut testul.

| Raducu445 explică (pentru zurick):

Poti intreba aceasta chestie, te rog? Adica sunt sectii diferite de baieti si fete care nu se intalnesc in cadrul academiei deloc sau se pot vedea si in cadrul academiei?

| Raducu445 explică (pentru Raducu445):

Si cam cum decurge o zi acolo? Adica la cat incepi si la cat termini? Ai voie sa te uiti pe telefon pana la terminarea programului?

| Raducu445 explică (pentru Raducu445):

Adica sa scrii mesaje sau alte lucruri

| zurick a răspuns (pentru Raducu445):

Am o prietenă la academie, deci îţi spun ce ştiu.
În anul întâi, în septembrie vei avea instrucţia militară când teoretic, da, nu te poţi duce acasă în weekend. După ai nevoie de permisie ca să pleci, ceea ce e relativ ok din câte am înţeles.
ÎNSĂ acum fiind pandemie, studenţii din academie nu au voie deloc să se întoarcă acasă ( încă nu se ştie cum va urma după, dar aşa e deocamdată )
Caută pe Facebook SOS Students need help şi postează acolo, sigur vei obţine mai uşor astfel de detalii.