| yellowsunx a întrebat:

In primul rand scuze de categorie! happy Deci problema. e urmatoarea... am un program de videouri Sony Vegas inainte cand salvam un video timpul maxim era o ora si ceva acum mi se salveaza in 4/5 ore, banui ca e de la ram am vazut pe yt un tutorial sa umblu prin System in fine.e ok daca Virtual memory Total paging file e de 748 mb? si minimum allowed 2 mb, currently alocated 748? la altii e de 1000 si cv pot sa-mi maresc chestia asta prin niste setari? nu-mi pot cumpara alt ram, daca e de cumparat si scuze ca explic asa aiurea problema dar nu ma pricep la astea :_

1 răspuns:
| mFlorian a răspuns:

Nu ia cum sa maresti ram-ul din setari. Este hardware, deci este bagat in pc.La 1gb ram bucura-te ca-ti randeaza macar filmuletul.Anyway,problema este si de la procesor(banuiesc ca ai un pc vechi) Ramii sunt ieftini, acum depinde ce DDR ai..banuiesc ca ai DDR1 ce nici nu se mai gasesc pe piata..sorry.

Ps: pentru o randare acceptabila iti recomand cel putin un i5, 8gb RAM