| Ayame17 a întrebat:

In timp de doua ore pleoapa stanga s-a umflat si ma doare. Mentionez ca ieri si azi m-am balacit in mare si apa fiind limpede, am stat cu ochii deschisi pe sub ea. Aveti idee cam ce am patit? (imi cer scuze pentru categorie, dar nu stiu unde se incadreaza intrebarea)

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Conjunctivita nu este, pentru ca eu am si stiu cum sta treaba.
Marea contine sare, cred ca ti-au intrat ceva impuritati, mizerii!
Poate sa fie o infectie daca ti s-a umflat, poti sa mergi la medic sa-ti de-a picaturi speciale pentru curatare.
Daca situatia nu se agraveaza asteapta 2-3 zile pana isi revine.

3 răspunsuri:
| ErickEmil a răspuns:

Poti sa faci infectie. sincer nu e indicat sa stai cu ochii deschisi in apa! Trebuie sa iei anumite picaturi(du-te la medicul de familie) si iti va prescrie cateva picaturi care ajuta la asa ceva... sper ca te-am ajutat! si bafta. sper sa te refaci big grin

| Ayame17 explică:

Multumesc tuturor de sfaturi. S-a dovedit a fi o intepatura de insecta. Am fost la farmacie, si acum am rezolvat. happy

| Lilianalili a răspuns:

Banuiesc ca e conjunctivita sau ceva in genul asta...Ti-au intrat impuritati in ochi. Marea are microbi..Gandeste-te doar cati isi fac nevoile acolo...Serios nu te juca cu lucrurile asteahappy Mergi la farmacie sa-ti dea un unguent.