| anonim_4396 a întrebat:

In ultimele zile am observat ca cea mai buna prietena a mea.comunica cu fostul meu prieten pe internet! Intro zi cind dormea la mine, ea a uitat pagina ei deschisa, si eu m-am uitat la convorbirea ei cu dinsul.si am aflat ca ea m-a tradat si m-a injosat! Cum credeti ce trebuie sa fac in acest caz?

3 răspunsuri:
| UserC a răspuns:

Daca era fostul nu ai de ce sa strici prietenia cu cea mai buna prietena pentru el...trebuie sa apreciezi prietenii. Si incearca sa vorbesti cu ea despre cele intamplate, poate te-ai inselat sau ai inteles gresit discutia

| Hmmmm a răspuns:

Aia nu se numeste prietena. un om care face asa ceva este cunostinta, in nici un caz prietena.
daca iti era prietena te intreba daca poate sa vorbeasca ca fostul tau iubit sau te deranjeaza asta, nu iti ascundea faptul ca vorbeste cu el si nu te barfea cu el.
eu zic sa te indepartezi de ea si sa intelegi faptul ca nu iti era prietena.invata sa alegi oamenii din jurul ta, sa ii pastrezi pe cei care merita sa fie in preajma ta si sa ii dai la o parte pe cei care fac ca si "prietena" ta.

| iuliana1221 a răspuns:

daca nu mai stai cu acel baiat nu e o problema.si e prietena ta probabil ca-i place si ei de acel baiat dc ti-ar fi ciuda pentru asta? fundita?big grin