| Aleeeeeeee a întrebat:

In urma cu vreo luna m-am despartit de prietenul meu la care am tinut mult, inca tin, am fost impruna o luna [ ininte sa-mi fie iubit eram buni prieteni ]. El a mai avut o prietena de atunci dar relatia lor nu a durat mult [ in jur de o saptamana ]. Acum nu stiu daca e singur sau nu. Inca tin la el si as vrea sa fim din nou impreuna pentru ca ne-am despartit dintr-o chestie foarte banalastraight face sau sa-l uit [ incerc asta de caeva timp dar nu reusesc ]. Acum cateva zile am primit un mesaj de la el dar nu am putut sa-i raspund pentru ca nu am credit; si un apel pierdut [ tot de la el ]. La scoala am observat ca ma tot priveste, cand sunt cu colegii de clasa [ mai ales cu baietii ].

Cateva sfaturi, va rog puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei TeddyBearlove struck! Pai, eu cred ca te place^^. N-ar trebui sa-l uiti pentru ca 1.este foarte greu sa-l uiti pe cel pe care il iubesti si 2. dragostea nu trebuie uitata. Daca te-a sunat si ti-a mai trimis si mesaje inseamna ca vrea sa-ti zica ceva important si ii e rusina sa ti-o zica in fata.Chestia cu privitul, vrea sa se asigure ca nu se da nimeni la tine ca sa-si faca el miscarea.Muulta Bafta!love struck^^

| Mike959 a răspuns:

Daca consideri ca merita si nu vei suferi mai tarziu acordati-va o sansa! Dar doar sa merite, altfel prelungesti suferinta! Succes

| Annitu a răspuns:

Hmm. în primul` rând îmi pare rău pentru. voi doi.
Dacă te tot priveşte, te sună şi-ţi dă mesaje, înseamnă că mai simte ceva pentru tine (nu-i obligatoriu).
Când te întâlneşti cu el, îi poţi spune că încă ţi la el. N-ai nimic de pierdut.

Mna.nu ştiu ce să zic.

| baaang a răspuns:

Du-te la el si spune-i.: scuze ca nu ti-am rasp.la msg da nu am credit.hee hee
asta`i un inceput.
sh apoi.intrebi ce`ti mai fc prietena chestii din astea.
tuh zici la misto.smug
si apoi. aa dar cum te`ai desp.de ea.si prostii
si apoi vezi ce zice.ca sigur o sa te intrebe daca mai vreti sa fiti impreuna.
baftaa>::dd

| Essence a răspuns:

Daca nu ai credit sa-l suni sau sa-i trimiti mesaj, atunci abordeaza-l la momentul potrivit:cand il intalnesti.
la scoala, cand il mai vezi, fi indrazneata si intra in vorba cu el.
ca, vorba aia 'speranta moare ultima' si 'timidul moare de foame'.
ai incredere in tine, si intra tu in vorba cu el daca el nu incearca. poate e timid, avand in vedere ca v-ati despartit are o oarecare retinere sa iti spuna ca iar s-a aprins dupa tine.
asa ca, fii curajjoasa. du-te la el (mai ales ca stii ca te-a sunat, ti-a dat mesaj, se uita dupa tine. ) si vorbeste cu el despre apel, despre mesaj. spune-i ce-ai vrut sa-i spui in mesaj (pe care nu l-ai trimis ca n-aveai credit).

SUCCES,
take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino si alaturate Comunitatii de Romani din New World.
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul
Romania are nevoie de tine!Hai Romania!