| XatomisX a întrebat:

Incepe scoala da stiu nimeni nu e fericit de asta dar eu trec a 12-a si este foarte greu anul acesta cu bacul si altele sad, e problema este ca sunt suparat ca incepe scoala si am intrat aproape intr-o depresie straight face numai am chef de nimic cand aflu ca maine trebuie sa ma duc la scoala ce sa fac sa numai fiu asa suparat sad? fuda vreau un raspuns serios

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Exact asa ma simt si eu in fiecare an cand se apropie inceputul scolii. Si eu am trecut tot a XII-a. Pe de o parte ma bucur ca e ultimul an, iar dupa asta nu voi mai fi nevoita sa petrec 6 ore din zi intr-un colectiv care imi displace extrem de mult, dar tot nu pot sa nu mai am starea asta. In cazul meu, ma obisnuiesc in maxim 2 saptamani cu ideea, iar programul meu de zi cu zi se schimba radical fata de cel din vacanta, ceea ce ma da peste cap putin, initial. Nu prea ai ce sa faci, gandeste-te ca macar exista week-end-uri, care nu vor fi intotdeauna ocupate din cauza temelor sau altor chestii legate de scoala, plus vacantele.

| XatomisX explică (pentru thegatekeeper):

Eu nu prea am teme de aia sunt fericit sau cand am teme le fac pe toate vinerea stric toata vinerea da macar stiu ca am 2 zile liberewinking

| thegatekeeper a răspuns (pentru XatomisX):

Si eu fac la fel de obicei, astfel incat sa imi ramana week-end-ul liber big grin.

| XatomisX explică (pentru thegatekeeper):

Da ai stii ce colegi am eu isi bat joc de mine ma fac fata ca am parul lung nu ii mai suport am vrut sa ma mut dar nu am mai gasit loc straight face si nu prea ma accepta ca sunt rocker...

| thegatekeeper a răspuns (pentru XatomisX):

Nici eu nu ma inteleg deloc cu colegii mei. Vorbesc doar cu 2 persoane dintr-o clasa de peste 30 de persoane, iar cu restul nu schimb niciun cuvant. Aud destul de des comentarii la adresa mea, insa le ignor, fiindca nu ma pot intelege cu cineva care nu poate intelege ca daca altul nu e la fel ca el, inseamna ca e ciudat sau ca trebuie exclus etc. Sunt considerata ciudata, satanista si alte prostii din astea cliseice si expirate, insa ma bucur ca macar sunt lasata in pace, in general. Mi-a trecut prin minte sa ma mut, insa mai am un an si nu mai are rost, iar pana acum am dat aproape numai peste astfel de persoane, asa ca nu mai conteaza inca un an. O sa treaca repede.

| XatomisX explică (pentru thegatekeeper):

Da la mine problema e ca ma mai i-0au si la bataie si cand sar toti pe mine nu am ce le fac straight face si toti zic ca la liceu e frumos e pe dracu

| thegatekeeper a răspuns (pentru XatomisX):

Foarte aiurea si chiar nu prea ai ce sa le faci, din moment ce sunt mai multe persoane si banuiesc ca daca spui dirigintei/ dirigintelui, vor fi si mai porniti thinking Am avut si eu de-a face cu specimene de genul asta in scoala generala. Nu s-a intamplat nimic foarte serios, insa a fost destul de nasol si deranjant si abia am asteptat sa se termine clasa a 8-a, dar la liceu nu e prea diferit, din pacate. De aia singurul motiv pentru care ma bucur ca am trecut a XII-a este ca nu va mai trebui sa petrec 6 ore pe zi cu asa persoane, dupa aceea.

| vlad93fcv a răspuns:

Nu trebuie sa fii suparat ca incepe scoala.Ce-i drept nici eu nu m-am omorat cu ea, dar acum parca imi pare rau cand vad ca altii se duc la scoala si eu astept inceperea facultatii.Gandeste-te ca e ultimul an de liceu. ultimul tau an de scoala, din vara anului viitor probabil nu o sa te mai intalnesti zilnic cu colegii ce-i cunosti de 3 ani. Crede-ma ca, clasa 12 trece extrem de repede. nici n-o sa-ti dai seama (nici eu nu credeam dar e adevarat). Doar bacul mai sta in calea unei veri de viitoare veri de vis happy. vara in care vei simti ca ai terminat cu tot ce inseamna scoala si probabil vei vrea sa incepi si facultatea.