| Psihoyounger a întrebat:

"Inimii nu-i poti porunci..." Ti s-a intamplat vreodata sa iubesti cum nu ai crezut vrreodata ca o vei face desi mintea ta se impotriveste?

Psihoyounger

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nici chiar asa.Si sper sa nu mi se intample niciodata asta.
Psihoyunger, chiar imi pare rau ca treci prin asta, pentru ca stiu cum e la varsta noastra... dar trebuie sa mergi mai departewinking.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da am trecut si eu prin asa ceva...inima spunea intr-un fel, iar mintea in altul...eu mereu mi-am ascultat inima si am facut ce mi-a spus ea.si cred ca e cea mai mare greseala din viata mea, trebuia sa gandesc si cu capul nu doar cu inima, asadar, am suferit foarte mult, dar totusi trebuie sa tii mereu cont de ambele aspecte, sa asculti inima dar sa ti cont si de mintea ta!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dastraight faceMi s-a intamplat si mie din pacate sadE un sentiment foarte ciudat...In zilele alea nici nu stiam ce e cu mine.happy
Inima este cea care alegewinking

| Psihoyounger explică:

Cred ca intre inima si mintea mea e acum un razboi de neinchipuit...

Psihoyounger

| Psihoyounger explică:

@silvia, asa e, trebuie sa mergem mai departe dar crede-ma ca nu e deloc usor...

@Tweety-love-Minnie, din experienta iti spun ca va fi greu sa castige mintea...

Psihoyounger

| carminaburana43 a răspuns:

Da...multa vreme mintea m-i s-a impotrivit... dar in cele din urma am lasat dupa inima caci inima e cel care face omul fericit... mintea te obliga la compromisuri care mai inainte sau mai pe urma sau te fac nefericita sau se sparg ca un balon prea mult umflat.

| oanamaria a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca mi s-a intamplat, dar ratiunea a castigat ca intotdeauna pentru ca mi-e frica sa fiu ranita, mai ales ca sunt o fire orgolioasa.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Da

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Da... am cunoscut un baiat de 17 ani cu care am vorbit pe mess. am plecat hotarata de acasa sa nu-mi placa de el desi eram aproape sigura ca o sa-l plac.sad...am zis ca daca ma hotarasc eu sa nu imi placa de el voi reusi dar surpriza! m-am indragostit de el crying. desi incerc sa-i gasesc numai defecte el imi arata toat calitatile pe care inima si le doreste. la mine sa stii ca e un mare razboi intre mintea si inima mea laughing. sa vad cine castiga love struck waiting happy

| anonima16 a răspuns:

Da normal tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat cand eram pustoaica. M-am indragostit de cine nu trebuia si cum este normal in astfel de situatii, am suferit.Nu-ti face griji, cu trecerea anilor vei invata sa-ti asculti si ratiunea, vei reusi sa-ti pui limite si sa te indepartezi la timp de posibile iubiri pe care le percepi ca fiind "un pericol", ai nevoie doar de putina vointa.