| cosmin4u2you a întrebat:

Intampin urmatoarea problema,imi place de o fata dar nu vrea sa ne intalnim din cauza ca este foarte timida, pe facebook vorbesc cu ea dar cand vine vorba sa iesim nu vrea..cum as putea sa o fac sa ne vedem?
Multumesc anticipat! :0)

Răspuns Câştigător
| Florinx123 a răspuns:

Incearca sa o faci sa se simta cat mai comfortabil in prezenta ta, arata-i ca poate avea incredere in tine si atunci probabil o sa se intalneasca. Ea acum te refuza fiindca are emotii si nu vrea sa vina la o intalnire care sa devina dezamagitoare din pricina ei.

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Înțeleg faptul că tu vrei să vă întâlniți, dar există o problemă ce mai mult ține de fată. Dacă e timidă, probabil nici nu are încredere în ea. S-ar simți prost la acea întâlnire a voastră, nici nu ar vorbi prea multe, și se va lăsa o liniște monotonă.
Trebuie, pentru început, să aibă puțină determinare, poate nu o atragi atât de mult încât să accepte, iar de aici faptul că te tot refuză.
În orice caz, dovedește-i că poate avea încredere în tine.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai intrebat poate ca nu este din acelasi oras?

| cosmin4u2you explică (pentru cristimihailov):

Este in liceu cu mine!

| cristimihailov a răspuns (pentru cosmin4u2you):

Folosesti atunci o a treia persoana sa aflii ce se intampla.
Daca nu ai aceasta posibilitate, asteapt-o in statie sau pe unde merge si intreab-o direct.

| cosmin4u2you explică (pentru cristimihailov):

Chiar m-am gandit si eu la a 3-a persoana si o sa incerc sa vorbesc cu o prietena de a ei sa-mi aranjeze o intalnire surpriza happy

| cristimihailov a răspuns (pentru cosmin4u2you):

Salut,

Poate ar fi mai bine sa aflii si de la acea prietena de a ei daca chiar te place sau poate il place pe altul...