| anonim_4396 a întrebat:

Intotdeauna le admiram pe fetele frumoase...nu ca mine. Vedeti eu an nasul stramb si nu stiu ce sa ma fac. Operatia iese din discutie... sad ce pot face? nimic asa-i? crying (sunt adolescenta)

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Capul sus...nu s-a nascut femeie/fata perfecta esti frumoasa si asa doar ca trebuie sa te inveti sa te placi tu pe tine si restul vine de la sine.nu baga in seama ce zice nimeni gura lumii e rea uneoriwinking

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pentru fiecare exista perechea potrivita. Daca operatia iese din discutie (si oricum era posibil ca operatia sa creeze probleme si mai mari ) atunci tot ce poti face e sa iti ajustezi aspectul in favoarea ta, acolo unde poti. Multi barbati nici nu tin cont de nas.

| Orannginna a răspuns:

Fiecare fata este frumoasa in felul ei. Capul sus! Doar pentru ca nu'ti place nasul tau nu inseamna ca esti urata. Pe toti ne deranjeaza cate ceva la fizicul nostru, sa nu'mi spuna mie unu' ca e perfect multumit de sine...ca mai rar! Si chiar daca ai fi putut sa te operezi nu ti'as fi recomandat pentru ca rezultatul poate fi si sub masura asteptarilor. Deci calmeaza'te, esti frumoasa asa cum esti pentru ca frumusetea ta interioara se reflecta si in exterior. happy

| PauLa.M a răspuns:

Toate suntem frumoase+ca frumusetea trece si conateaza mai putin. chiar nimeni nu e perfect. unii au nasu mare altii urechile.si asa mai departe. esti prea complexata.cine te place, te place asa cum esti. mai bine ti-ai face frumusete intereioara sa devina miss. conteaza mai mult.

| shishilik a răspuns:

Desi nimeni nu e perfect, in ziua de azi s-au descoperit atat de multe, incat totul poate parea perfect. Poate gasesti o rezolvare in link-ul urmator: http://www.elady.ro/......sului.html

Eu una, am o problema cu maxilarul, de mica, si cand stau serioasa, sau cand sunt suparata imi iese foarte mult in evidenta si imi face fata patratoasa. Eu nu prea am ce sa-i fac altceva, decat sa zambesc, discret, ca altfel iese iar in evidenta. Totusi, daca eu ma simt bine cu mine, caci am inceput sa nu mai bag de seama, am observat ca si ceilalti au uitat de problema mea. Inainte mai radeau de mine, ma imitau, dar acum totul e ok...

succes!

| cristinela a răspuns:

Nu poti face nimic, asa e...Trebuie sa te accepti asa cum esti si o sa vezi ca atunci cand te vei uita in oglinda nu o sa ti se mai para stramb nasul.Eu tot timpul am fost obsedata de silueta, am 1, 70 si la un moment dat aveam 48 de kg, dar eu ma vedeam grasa...Acum,dupa ce am nascut doi copii, am 60 si ceva de kg, dar nu mi se mai par asa multe, caci m? am impacat cu mine insumi si am invatat sa ma accept, mai ales ca sotul meu ma place mai mult asa(nu poate sa zica altceva, nu?)

| marioBARCELONA a răspuns:

Se vede ca nu te cunosti prea bine si nu prea ai incredere de sine.Am intalnit femei care nu erau frumoase dar erau mult mai atragatoare decat cele frumoase.Asta tine de inteligenta fiecaruia.Educatie,rafinament,limba straina, modul cum stii sa aranjezi masa...etc.Sunt multe de spus.Acum baietii care-i intalnesti se uita la ambaaj dar cu siguranta cel mai important lucru este frumusetea interioara a fiecaruia.Pentru asta trebuie sa stii sa "citesti" in stele...
Succes in viata si incearca sa te descoperi pentru ca fii sigura ca exista o parte frumoasa la tine dar inca nu o vezi.Trebuie sa o slefuiesti pentru a o observa si altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. eu am postat intrebarea si chiar m-a ajutat. multumesc

| Suiram a răspuns:

Cred ca problema ta nu este nasul. Daca vrei am o GRAMADA de alte exemple dar cred ca asta va fi suficient-BARBARA STREISAND. Fara nici o gluma dar mai mult ca sigur cel putin jumatate din femei ar vrea sa fie ca EA.