| Wtnqdbqrhqr a întrebat:

Intr-o clasa pot fi elevi care au diferența de 2 ani la vârsta? Adică de exemplu un elev sa aiba 14 iar altul 16?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a ramas repetent da.
Unii, in clasa a 8 a, au petrecut cei mai frumosi 3 ani din viață.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate daca unul din ei a ramas repetent si a fost dat la scoala la 7 ani.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, se poate, în cazul în care cel de 16 ani a rămas repetent sau a fost dat la școală de părinți cu un an, doi mai târziu, sau pur și simplu a sărit un an școlar, a facut pauză un an.

| AndaAlexandra a răspuns:

Da. Dacă a rămas repetent sau daca a fost dat la școală mai târziu