| CARMENCITA a răspuns:

Am intrat.Vai de saracele animale.Ar trebui sa ne gandim ce putem face sa nu mai fie caini fara stapan pe strada si pisici,sa se faca adaposturi de caini,dar si macar unul de pisici ca sa nu mai sufere de frig, foame, sete si sa nu mai muste copii.Nu cred ca exista vreo tara cu oameni indiferenti ca asta.Ma refer la cei care au puterea si posibilitatea de a face ceva ca oameni sunt multi carora le pasa. Daca nu le pasa de oameni, de copii cum sa le pese de animale.Mai bine ne-am gandi la animalele din tara si apoi la altele.Ar trebui toti care au animale sa plateasca o taxa si cine vrea si cu banii stransi plus alti bani de la oamenii care sunt bogati si vor sa doneze sa se faca adaposturi sau statul sa faca adaposturi si banii stransi sa fie pentru ingrijirea lor.Degeaba spun oamenii ca le pasa de animale daca nu fac nimic.

| Digital112 a răspuns:

Interesant... big grin

| SupradozaDeViseXD explică:

Si mie imi pasa, dar nu stiu ce sa fac ca sa le ajut. Asa de vorbit e usor dar e mult mai greu sa pui in aplicare tot ce spui pentru ca nimeni nu te ia in seama si nici nu sti de unde sa incepi sau cu ce sa incepi. E mult mai greu decat pare. Eu am incercat sa fac un inceput cu acest blog.