| anonim_4396 a întrebat:

Intreb si pe aceasta categorie: e oare posibil sa fac sa-mi placa mai mult cititul cartilor (in general)? Daca da, cum?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, trebuie doar să ajungi să dai de o carte pe gustul tău, atât ca și subiect cât și stil de scriere

| aditimus a răspuns:

Gandeste-te la un gen anume sau ceva ce te poate captiva si incearca sa citesti cateva pagini dintr-o carte pe care ti-o voi recomanda eu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Am citit de prin clasa a 3 pana spre sfarsitul clasei a 12
Dar am avut un exemplu, pe tata si o biblioteca in casa, plus ca am fost inscrisa la biblioteca.
Ii primul rand trebuie sa iti placa sa citesti. Apoi poti merge pe recomndari sau /si recenzii.
Odata aleasa cartea cauta un loc linistit, inchide telefon / laptop / telezivor si citeste!
Dupa cum spuneam, eu am citit mul, oriune si aproape orice.

| Vanessika a răspuns:

Poți încerca romane polițiste, acestea adesea captivează.

| Adrianksy a răspuns:

Salut YourInsomnia

Cititul este un antrenament pentru creier, ca si la sala de forta, nici mai mult nici mai putin. Cititul aduce cunoastere, cunoasterea aduce luminarea mintii.