| nickolass25 a întrebat:

Intrebare de inteligenta tongue : stiti cu totii ca pizza adevarata este facuta in italia, maestrii italieni avand cele mai diverse tipuri de pizza. Intrebarea mea e: de ce pizza e doar rotunda si nu de alte forme?winking

Răspuns Câştigător
| wanda a răspuns:

Pentru ca asa e traditiawinking

este faza aia...cu invartitul aluatului pe deget ca sa se intinda cum trebuiehee hee
cum poate sa il invarta cineva in forma de patratlaughing?

bineinteles ca acum nu se mai foloseste metoda aceea dar totusi a ramas traditiahappy

5 răspunsuri:
| rockaholic a răspuns:

Poti sa faci si pizza patrata in tava patrata, sau alte forme

| DeNyyy a răspuns:

Pai...mama o face patrata sau dreptunghiulara...

| CatalinaBubulina a răspuns:

Are si alte forme doar ca asa e mai aspectoasa cred.laughing

| Luori a răspuns:

Pentru ca ei nu se pricep si la matematica, forme geometrice.

| chupachups1234 a răspuns:

Ba am vazut eu la o piterie ca ala facea o pizza si o invartea asa pe deget. Da am mancat eu o pizza si era semicerc adica era indoita in doua da tot cerc era la origine laughing