| giogeorgiana a întrebat:

Intrebare de plictiseala:Credeti ca este gresit ca o fata sa aiba primul sarut la un joc de adevar si provocare? De ce?

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Da mi se pare gresitwinking Trebuie sa faca de buna voie asta, fara sa fie pusa intr-un joc... Fundulitsaa?

| bridget a răspuns:

Nu prea e corect! O fata pune pret pe primul sarut, baietii nu pun.

| LetMeHelp a răspuns:

Da.Cand te saruti cu cineva (de ex:primul sarut, foarte important) trebuie sa fie sincer si plin de emotie. Daca il primesti intr-un joc nu mai are niciun farmec si se strica toata "magia" primului sarut...Asta e parerea mea.Treaba ta acum. Daca tu consideri ca e bine e sarutul tau si faci ce vrei.winking
Si trebuie sa vrei tu! Nu sa te provoace cineva laughing.

| paulik99 a răspuns:

Pentru mine nu conteaza foarte mult primul sarut...adica orice sarut poate fi special ...cu siguranta nu te vei casatori cu cel pe care l--ai sarutat prima oara!

| simona_4854 a răspuns:

Faci ce consideri tu! Dar daca primul sarut nu a fost cu persoana dorita nu e gresit pentru ca n-ai nevoie de emotii pentru cineva pe care nu iubesti! Daca era persoana iubita da era cam gresit. Funada?

| AndreeaaD a răspuns:

Nu primul sarut e cel mai important sau special ci acel sarut cu persoana pe care o iubesti si care detine aceleasi sentimente.Deci nu mi se pare atat de grav ca o fata sa aiba primul sarut la un joc de adevar sau provocare dar nici corect nu prea e.Nu sti cu cine va trebui sa te saruti si daca acel cineva e un tip pe care nu il placi atunci o sa ai un discomfort.

| fluturas a răspuns:

Mie saruturile si gesturile astea tandre mi se par prea serioase incat sa fie folosite ca provocari si cred ca orice fata si-ar dori o amintire placuta fata de primul sarut
nu pot sa zic eu daca e gresit sau nu, dar nu mi se pare foarte placut